بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

قیمت مسکن حباب دارد

کد خبر: 86748 Print This Post
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۳:۴۴
قیمت مسکن حباب دارد

عضو هیئت مدیره بانک مسکن از برنامه این بانک برای پرداخت ۷۰۰هزار فقره وام ساخت و خرید مسکن در سال ۹۷ خبر داد و گفت: به سازندگان حرفه‌ای مسکن به‌شرط ارائه گارانتی ۵ساله کیفیت به خریداران تسهیلات با یک درصد سود کمتر پرداخت می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ نادر قاسمی در نشست خبری اعلام برنامه‌های بانک مسکن در سال ۹۷ برای خرید و ساخت مسکن، اظهار کرد: سیاست‌های بانک مسکن در سال جاری هوشمند است و دستورالعمل‌های مربوطه اسفند ماه سال گذشته با هدف تسریع در روند پرداخت تسهیلات ابلاغ شد.

وی با اشاره به تأمین مالی در بافت‌های فرسوده، تصریح کرد: در حال حاضر ۱۳۵ هزار هکتار بافت فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی داریم، در این بافت‌ها باید مطابق طرح جامع مسکن تا سال ۱۴۰۵ حدود ۵٫۱ میلیون واحد مسکنی احداث شود.

وی با اعلام تغییر رویکرد دولت از ساخت‌وساز از برون‌شهری به درون‌شهری افزود: هم‌اکنون ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر داریم که به‌دلیل فقر آب، برق، گاز و فاضلاب نمی‌توانیم آنها را واگذار کنیم.

عضو هیئت مدیره بانک مسکن از برنامه این بانک برای پرداخت حدود ۷۰۰ هزار وام در سال جاری خبر داد و گفت: بر این اساس ۳۸۰ هزار واحد در بخش تقاضا (خرید) و مابقی در حوزه‌های تولید و… پرداخت می‌شود.

قاسمی با یادآوری این‌که در سال‌های گذشته قصاب، بقال، پزشک وارد حوزه ساخت‌وساز شده و تسهیلات دریافت می‌کردند، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های جدید بانک مسکن حمایت از سازندگان حرفه‌ای مسکن با شرط ارائه حداقل ۵ سال گارانتی کیفیت به خریداران است و تسهیلات به این سازندگان با یک درصد سود کمتر (۱۷ درصد) پرداخت می‌شود.

وی همچنین با ابراز اینکه “هم‌اکنون ۳ میلیون متقاضی در جاهایی داریم که مسکن نداریم”، گفت: از سوی دیگر ۲٫۵ میلیون واحد مسکونی در جاهایی داریم که متقاضی ندارد. برای رفع این مشکل اولویت تأمین مالی ما برای واحدهای میان‌متراژ است، به‌عبارت دیگر برای دهک ۴ تا ۷ واحدهای ۶۰ تا ۸۰متری احداث شود.

وی در پاسخ به تسنیم در خصوص وضعیت قیمت مسکن و تأثیر آن در کاهش قدرت خرید مردم گفت: قیمت مسکن واقعی نبوده و حباب دارد. در حال حاضر نسبت وام پرداختی با ارزش ملک تناسب دارد. گزارش‌های افرایش قیمت مسکن تهران ناهمگن و نقطه‌ای بوده و قابل استناد نیست.

 

تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها