بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۳۱ فروردین، ۱۳۹۷ | Friday, 20 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

قیمت گذاری ساختمان ها براساس شاخص کیفی

کد خبر: 8 Print This Post
۲۷ آبان ۱۳۸۹ | ۰۰:۴۳
مدیرکل دفتر سازمان نظام مهندسی و تشکل های غیرحرفه ای وزارت مسکن و شهرسازی گفت : با راه اندازی سامانه مدیریت اطلاعات مهندسی ساختمان و صدور شناسنامه فنی، ساختمان ها براساس شاخص کیفی قیمت گذاری می شود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)،” شاهرخی” با بیان این مطلب افزود: در طرح صدور شناسنامه فنی برای ساخت و سازها در کشور، همه مراحل ساخت با مقررات ساختمانی انطباق داده شده و متناسب با کیفیت ساخت امتیازبندی می شود.
وی همچنین گفت: با پایان یافتن ساخت و ساز شناسنامه فنی ساختمان با ارایه شاخص های کیفی و امتیاز کسب شده در اختیار خریداران قرار می گیرد.
شاهرخی با اشاره به اینکه با اجرای این طرح واحدهای ساختمانی که دارای کیفیت و امتیاز بالاتری در شاخص کیفی باشند از نرخ بالاتری برخوردار خواهند بود افزود : در شرایط فعلی اظهار نظرها پیرامون کیفی و بی کیفیت بودن ساخت و سازها به علت نبود شاخص کیفی سازی براساس حدس و گمان صورت می گیرد و پشتوانه علمی ندارد.
وی در مورد سامانه مدیریت اطلاعات مهندسی ساختمان هم گفت: این سامانه تا پایان امسال در کشور راه اندازی و اطلاعات مورد نیاز همه ی مهندسان عضو نظام مهندسی ، اطلاعات کارگران ماهر ساختمانی دارای کارت مهارت و کاردان های فنی در آن قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها