بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اوضاع اجاره‌بها در شمال تهران

کد خبر: 5598 Print This Post
۲۵ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۶:۵۳
اوضاع اجاره‌بها در شمال تهران

www.BanaNews.irخبرها از سوی بازار اجاره واحدهای مسکونی متراژ بزرگ حاکی از این مساله است که مستاجران در این قسمت از بازار می‌توانند واحدی را از لحاظ نحوه پرداخت اجاره بها، به‌طور دلخواه پیدا کنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)این روزها همچنان اکثر مالکان بر نحوه دریافت نرخ اجاره به‌صورت رهن و اجاره ماهانه پافشاری می‌کنند، اما در این بین عده‌ای از موجران برای تعیین چگونگی پرداخت اجاره بها از سوی مستاجران طبق خواسته متقاضیان عمل می‌کنند.

موضوع دیگری که حائز اهمیت به‌شمار می‌آید این است که همیشه مستاجران در بازار اجاره به غیر از اینکه به‌دنبال واحد دلخواه هستند برای رفتار مالک در بازار اجاره نیز اهمیت زیادی قائل می‌شوند، به همین خاطر متقاضیان همیشه به‌دنبال آپارتمانی هستند که مالک آن به خواسته مستاجر احترام بگذارد.

اغلب مشاوران املاک فعال در مناطق شمال تهران در این باره به دنیای‌اقتصاد اظهار کردند: موجرانی که در نحوه پرداخت نرخ اجاره به نظر متقاضیان اهمیت می‌دهند بیشتر مالکان واحدهای متراژ بزرگ در مناطق شمال هستند.

تعدادی از فعالان بازار مسکن هم در ادامه تصریح کردند : البته نباید این‌طور تصور کرد که این دسته از موجران به‌طور کامل تسلیم خواسته مستاجران هستند؛ چراکه آنها در مقابل احترامی که به خواسته متقاضیان می‌گذارند، نرخ‌های سنگینی برای مبلغ رهن کامل یا رهن و اجاره ماهانه واحد خود تعیین می‌کنند با این حساب تمام مستاجران با هر قدرت مالی نمی‌توانند به سراغ این دسته از موجران بروند و راه تنها برای متقاضیانی که از توانایی مالی کافی برخوردار هستند، هموار است. در همین حال تعدادی از فایل اجاره واحدهای مسکونی که مالک نحوه پرداخت اجاره بها را به عهده مستاجر گذاشته بدین شرح است:

در منطقه پاسداران، حوالی اختیاریه شمالی نرخ اجاره یک واحد ۱۸۰ مترمربعی با ۴ سال عمر بنا، ۵۰ میلیون به همراه یک میلیون اجاره ماهانه از سوی مالک اعلام شده است، البته نحوه پرداخت اجاره قابلیت تبدیل را دارد.

همچنین واحدی ۲۵۰ متری در خیابان میرداماد، محدوده خیابان شریعتی به بازار اجاره عرضه شده که ۱۰۰ میلیون تومان برای رهن کامل این واحد در نظر گرفته شده؛ اما متقاضیان از امتیاز تبدیل نرخ اجاره نیز بهره‌مند هستند.

از طرف دیگر موجری ۱۳۰ میلیون تومان را به عنوان رهن کامل برای واحد ۲۳۰ متری خود واقع در منطقه فرمانیه محدوده نارنجستان ۶، تعیین کرده و این واحد از همه امکانات برخوردار است و در ضمن قابلیت تبدیل را هم دارد.

در همین حال رهن کامل یک واحد ۳۰۰ متری به همراه سوئیت در منطقه زعفرانیه در محله فرشته ۲۵۰ میلیون پیشنهاد شده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها