بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تقویت ساخت خانه با وام ۵۰ میلیونی

کد خبر: 44778 Print This Post
۲۱ خرداد ۱۳۹۲ | ۰۹:۴۷
تقویت ساخت خانه با وام ۵۰ میلیونی

http://www.bananews.ir/یک کارشناس مسکن معتقد است: افزایش وام ۵۰ میلیون تومانی ساخت مسکن تاثیری بر تقاضای بازار مسکن ندارد بلکه تنها ساخت و تولید را تقویت می‌کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمود جهانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ی تاثیر افزایش مبلغ وام ساخت در قیمت تمام‌شده مسکن گفت: این وام تنها می‌تواند عرضه را تحریک کند و تاثیری در قیمت تمام شده خانه ندارد.

به گفته‌ وی در ایران بالاترین تسهیلات بانکی اعطا شده حداکثر حدود ۴۰ درصد از قیمت یک واحد مسکونی است در صورتیکه این مبلغ در کشور‌های دیگر بیشتر است.

جهانی افزود: طبق برنامه‌ی پنجم توسعه باید حدود ۵۰ درصد از قیمت مسکن از طریق وام بانکی تامین شود اما در حال حاضر این مساله مسکوت مانده است.

این کارشناس اظهار کرد: در حال حاضر با کاهش سهم بانکی مواجه هستیم که تحریک تقاضا را به دنبال دارد که این‌ عوامل از تورم نشأت می‌گیرد.

وی پیش‌بینی کرد: با استفاده از روش‌های تامین منابع مالی از جمله اوراق مشارکت که هنوز در کشورمان چندان عملیاتی نشده به نقطه معقولی در بازار مسکن می‌رسیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها