بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

شایعاتی که بر بازار مسکن اثر گذاشت

کد خبر: 44418 Print This Post
۱۳ خرداد ۱۳۹۲ | ۰۶:۰۹
شایعاتی که بر بازار مسکن اثر گذاشت

http://www.bananews.ir/شایعه افزایش قیمت مسکن پس از انتخابات این روزها بازار مسکن را با رونق نسبی روبرو کرده است. اگرچه انتظار تورمی به وجود آمده باعث افزایش قیمت فروش و اجاره مسکن شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) بر اساس آمار منتشره از سوی اتحادیه کشوری مشاوران املاک تعداد معاملات مسکن از ابتدای امسال تا پایان هفته اول خرداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از سه برابر افزایش یافته و از ۱۰۱ هزار مورد به بیش از ۳۴۰ هزار مورد رسیده است که ۱۱ درصد آن متعلق به هفته اول خرداد است.

براساس این گزارش از ابتدای امسال تا پایان هفته اول خرداد در کل کشور بیش از ۲۲۷ هزار قولنامه خرید و فروش مسکن منعقد شده است که ۱۱ درصد از این قراردادها مربوط به معاملات هفته اول خرداد بوده است. همچنین طی این مدت بیش از ۹۱ هزار قرارداد اجاره‌ خانه منعقد شده که ۱۳ درصد آن سهم هفته اول خرداد بوده است.

اما با نزدیک شدن به موعد انتخابات اگرچه تحلیل ها همگی بر ثبات بازار پس از ۲۴ خرداد تاکید دارند، شایعاتی مبنی بر افزایش قیمت ملک موجب سرازیر شدن متقاضیان خرید و اجاره به بنگاه های مشاوران املاک شده است. اما قیمت های پیشنهادی این عده را انگشت به دهان گذاشته است.

اننتظار افزایش قیمت مسکن بازار خرید و فروش ملک را با رکود و تورم مضاعف مواجه کرده است و به همین خاطر بازار اجاره مسکن بار این شرایط را به دوش می کشد.

اما از بازار اجاره خبر می رسد که قیمت ها تا ۴۰ درصد رشد داشته است و موجران حاضر به کاهش قیمت نیستند به طوری‌که اغلب مستاجران توان پرداخت این رقم ها را ندارند و با اعتراض بنگاه های املاک را ترک می کنند.

فرارو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها