بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بهترین مکان برای تنظیم اجاره‌ خانه کجاست؟

کد خبر: 44391 Print This Post
۱۲ خرداد ۱۳۹۲ | ۰۹:۵۴
بهترین مکان برای تنظیم اجاره‌ خانه کجاست؟

http://www.bananews.ir/رییس هیات مدیره انجمن مهندسان شهرسازی کشور معتقد است: مردم با اطمینان خاطر بیشتری در دفاتر معامله منعقد می‌کنند اما طبیعی است که بنگاههای املاک در میان مردم جایگاه شناخته‌ شده‌تری دارند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی نوذرپور در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ تاثیر تنظیم اجاره‌های مسکن در دفاتر اسناد رسمی اظهار کرد: اگر دفاتر اسناد رسمی نسبت به بنگاه‌های املاک از جایگاه قانونی برخوردارند باید برای بنگاه‌ها هم وظیفه و تکلیف قانونی‌تری مشخص شود.

وی با بیان اینکه دفاتر اسناد رسمی از جایگاه قانونی‌تری برخوردارند، گفت: تعداد دفاتر اسناد رسمی در سطح شهر و در محله‌های مختلف، نسبت به بنگاه‌های املاک محدودتر است.

رییس هیات مدیره انجمن مهندسان شهرسازی کشور اظهارکرد: این امکان وجود دارد که با ادامه تنظیم این قراردادها در دفاتر اسناد رسمی با ازدحام جمعیتی و تراکم کار مشکل ایجاد شود.

نوذرپور درباره چگونگی اعطای کد رهگیری به طرفین معامله از سوی دفاتر اسناد رسمی گفت: اعطای کد رهگیری به طرفین معامله از سوی دفاتر اسناد رسمی فعالیت غیر ممکن و سختی نیست و با برنامه‌ریزی این کار صورت می‌گیرد.

 

به گفته وی باید جایگاه قانونی‌تری برای مشاوران املاک در نظر گرفته شود تا این بنگاه‌ها هم بتوانند به صورت قانونی‌تر معاملات را ثبت و تنظیم کنند چراکه تاکنون نیز قانونی عمل می‌کردند اما بهتر است نظارت جدی‌تری بر این بنگاه‌ها صورت گیرد.

رییس هیات مدیره انجمن مهندسان شهرسازی کشور با بیان اینکه تنها اتحادیه مشاوران املاک بر این بنگاه‌ها نظارت دارد، اظهار کرد: آئین‌نامه‌های این بنگاه‌ها در محدوده هیات وزیران است و باید شکل قانونی‌تری به خود گیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها