بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 24 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

گرانفروشی آپارتمان‌های کمتر از ۴۰ متر/ نرخ برخی آپارتمان‌های کوچک

کد خبر: 44156 Print This Post
۰۶ خرداد ۱۳۹۲ | ۱۰:۴۹
گرانفروشی آپارتمان‌های کمتر از ۴۰ متر/ نرخ برخی آپارتمان‌های کوچک

http://www.bananews.ir/در حال حاضر خرید و فروش خانه های کوچک به دلیل ارزان تر بودن رونق بیشتری دارد به طوری که آپارتمانهای کمتر از ۴۰ متر مربع به صورت قواره ای به فروش می رسند که گاهی بالاتر از قیمت عرف بازار هست.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) رکود بازار خرید و فروش مسکن هنوز نتوانسته تاثیر زیادی را بر قیمتها بگذارد و حتی در برخی از محله ها قیمتها بیش از نرخهای سال گذشته تعیین می شوند و مالکان حاضر به کاهش قیمتها نیستند.

در حال حاضر خرید و فروش خانه های کوچک به دلیل ارزان تر بودن رونق بیشتری دارد و این آپارتمانها که زیر ۴۰ متر مربع هستند، به صورت قواره ای به فروش می رسند که گاهی بالاتر از قیمت عرف بازار هم هست در صورتیکه آپارتمانهای بزرگ تر در هرمترمربع قیمت مشخصی دارند.

بنابراین تعیین قواره ای قیمت، موجب شده است که برخی از مالکان با توجه به نابسامانی بازار، نرخ های غیرواقعی را برای این واحدها تعیین کنند و در نهایت موجب گرانی آپارتمان در یک محله شوند.

در واقع این دسته از مالکان حتی به سود دوبرابری هم راضی نیستند و می خواهند با تعیین قیمتهای نجومی، سود چند برابری را به دست بیاورند که همین امر هم یکی از دلایل کاهش متقاضی در بازار است، ضمن آنکه آنها با مراجعه به بنگاه های املاک و اعلام قیمت نهایی، منجر به گران شدن دیگر آپارتمان ها در یک محله می شوند.

 

براساس گزارش میدانی مهر، مالک یک آپارتمان در سه راه آذری لقمان حکیم واحد ۳۹ متری و یک خوابه، نوساز در طبقه ۴ را با قیمت ۹۸ میلیون تومان نقد به فروش می رساند در هفده شهریور تیردوقلو، واحدی ۴۰ متری یک ساله با انباری، طبقه سوم، با شرایط ۱۶ میلیون تومان وام ۲۰ میلیون تومان رهن و ۶۸ میلیون تومان نقد به فروش میرسد.

سوئیت ۲۷ متری در خیابان جمهوری اسکندری هم با قیمت ۱۰۸ میلیون تومان به فروش می رسد و واحدی ۳۶ متری و نوساسز با پارکینگ در پیروزی دلگشا با شرایط ۲۰ میلیون تومان رهن ۲۰ میلیون تومان وام و ۱۰۰ میلیون تومان نقد قیمت گذاری شده است.

در هاشمی یادگار امام، واحدی به مساحت ۴۰ مترمربع نوساز با پارکینگ و انباری به نرخ ۱۶۰ میلیون تومان فروخته می شود و در قصرالدشت – هاشمی، آپارتمانی به مساحت ۳۵ مترمربع طبقه ۴ با نرخ ۱۲۰ میلیون تومان به فروش می رسد.

در میان هروی وفامنش هم یک واحد ۳۰ متری بازسازی شده با نرخ ۵۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است و واحد نوسازی در بریانک شرقی به مساحت ۳۶ مترمرتبع با شرایط ۲۲ میلیون تومان وام، ۲۰ میلیون تومان رهن و ۷۹ میلیون تومان نقد فروخته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها