بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۲۶ اسفند، ۱۳۹۶ | Saturday, 17 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مهمترین عامل افزایش قیمت مسکن چه بود؟

کد خبر: 43555 Print This Post
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۰۸:۱۱
مهمترین عامل افزایش قیمت مسکن چه بود؟

http://www.bananews.ir/یک کارشناس مسکن معتقد است: از جمله عوامل تاثیرگذار در قیمت مسکن در ماه‌های اخیر افزایش قیمت زمین بود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمد عدالتخواه در گفت‌وگو با ایسنا، در پیش‌بینی خود از بازار مسکن در ماه‌های آینده گفت:علی‌رغم گفته‌های برخی مسئولان مبنی بر به صفر رساندن قیمت زمین،‌ به دلیل روند افزیشی قیمت زمین نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی از بازار داشت.

وی دلیل پیش‌بینی نکردن خود از بازار مسکن را افزایش قیمت زمین از یک سو و کم شدن متقاضی ‌از سوی دیگر عنوان و اظهار کرد: برنامه‌ریزی برای قیمت زمین و جلوگیری از رانت اراضی از جمله عوامل کنترل قیمت مسکن است.

به گفته عدالتخواه زمانی تولید ‌در بازار صورت می‌گیرد که به تناسب عرضه مسکن،‌ متقاضی کافی نیز موجود باشد اما امروز به دلیل افزایش قیمت‌ها متقاضی و قدرت خرید کم شده است.

وی با تاکید بر دریافت حداقل ارزش افزوده برای ملک، گفت: اگر ارزش افزوده زمین گرفته شود،‌ به نفع مردم و دولت است.

عدالتخواه بیان کرد: برای ساخت مسکن در نقاط مختلف شهر باید بهترین مکان در نظر گرفته شود چراکه دیده شده در برخی مناطق نیاز به ایجاد اشتغال بیش از ساخت مسکن است و در برخی مناطق برطرف شدن نیاز مسکن به موقع و مناسب است.

این کارشناس ساخت خانه برای اقشار کم‌درآمد را امری مهم عنوان کرد و گفت: با واگذاری و تکمیل واحدهای مسکن مهر در سال جاری کمی از نگرانی مسکن برخی متقاضیان قشر متوسط برطرف می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها