بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 20 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مالکان اطراف دریاچه چیتگر و نرخ های ویژه

کد خبر: 43381 Print This Post
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۰۷:۰۹
مالکان اطراف دریاچه چیتگر و نرخ های ویژه

http://www.bananews.ir/همزمان با شروع معاملات خرید و فروش مسکن در سال جدید و تکمیل پروسه آبگیری دریاچه توریستی تفریحی چیتگر در منطقه ۲۲، مالکان واحدهای آماده فروش این منطقه امتیاز تازه‌ای برای افزایش قیمت ملک خود در آگهی فروش عنوان می‌کنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) «دوری یا نزدیکی به دریاچه» بند جدید اضافه شده به آگهی فروش املاک منطقه ۲۲ است که سبب شده مالکان با تکیه بر آن دلیلی برای افزایش قیمت فروش ملک خود در مقایسه با قبل از زمان آبگیری دریاچه چیتگر داشته باشند. این در حالی است که طبق اعلام شهرداری تهران در تمامی زمین‌های دور دریاچه چیتگر که نزدیک‌ترین فاصله با دریاچه را دارند به دلیل گسترش فضای تفریحی اطراف دریاچه امکان ساخت وساز مسکونی وجود ندارد و مالکان باید با مراجعه به شهرداری منطقه ۲۲ زمین خود را به شهرداری بفروشند یا معوض آن را دریافت کنند. بنابراین مالکان یا مشاوران املاکی که در آگهی فروش ملک خود نزدیکی به دریاچه را مزیت ملک خود عنوان می‌کنند، عملا قصد گمراه کردن متقاضیان را دارند؛ چرا که این زمین‌ها با فاصله زیادی از دریاچه قرار دارند و به این معناست که فرد خریدار می‌تواند تنها از طریق پشت بام منظره دریاچه را مشاهده کند و این تنها دلیلی برای افزایش حبابی قیمت فروش املاک در این منطقه شده است. یکی از مشاوران املاک این منطقه در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» خبر از افزایش حبابی قیمت املاک منطقه به خصوص زمین‌های اطراف دریاچه پس از آبگیری آن داد و گفت: پس از آبگیری دریاچه با توجه به منظره‌ای که برخی خانه‌ها نسبت به دوری یا نزدیکی به دریاچه دارند، مالکان برخی زمین‌ها یا واحدهای آماده شده قیمت‌های پیشنهادی خود را افزایش دادند. او ادامه داد: افزایش قیمت برخی املاک حتی به دو برابر نیز رسیده که البته خریداری برای آنها وجود ندارد. به عنوان مثال یک واحد ۳۱۰ متری که کمی با دریاچه فاصله دارد متر مربعی ۶ میلیون تومان از سوی مالک قیمت گذاری شده است. این در حالی است که قبل از آبگیری دریاچه قیمت این ملک بسیار پایین‌تر از این بود. او به قیمت زمین‌های دارای مجوز ساخت سه طبقه در اطراف دریاچه اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال زمین ۵۰۱ متری در این منطقه دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. او افزود: البته زمین‌های دیگری که به دریاچه نزدیک‌تر هستند با قیمت بالاتری برای فروش گذاشته شده‌اند؛ به عنوان مثال زمین ۲۰۸ متری در نزدیکی دریاچه با قیمت کل یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. این در حالی است که تا قبل از آبگیری دریاچه قیمت این قواره زمین یک سوم قیمت کنونی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها