بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۲۸ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 19 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

افزایش اجاره‌بها در تهران حداقل ۲۰ درصد

کد خبر: 43217 Print This Post
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۰۷:۲۷
افزایش اجاره‌بها در تهران حداقل ۲۰ درصد

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه‌وشهرسازی اعلام کرد: سال گذشته اجاره‌بهای واحدمسکونی در تهران بین ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش پیدا کرد.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ابوالفضل صومعه‌لو به خبرگزاری‌مهر گفت: «عده‌ای با افزایش قیمت مسکن از بازار سوءاستفاده می‌کنند.
ما سال گذشته حداکثر نرخ مجاز افزایش اجاره‌بها در قراردادها را ۱۴ تا ۱۵ درصد تعیین کردیم، عده‌ای از مردم هم به ما اعتراض کردند که حداکثر افزایش اجاره‌بها را باید ۱۰ درصد اعلام می‌کردید و در تمام کشورها حداکثر اجاره‌بها این رقم افزایش پیدا می‌کند.

اما ما به آنها اعلام کردیم که این واقعیت نرخ‌های اجاره است و حتی دولت چند درصد کمتر از نرخ واقعی هم اعلام کرد؛ زیرا برخی از مالکان اجاره‌بها را بالا نمی‌برند اما میانگینی که از اتحادیه مشاوران املاک گرفتیم افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی اجاره بها در در سال گذشته را نشان می‌داد؛ بنابراین ما سعی کرده بودیم که کمتر از این نرخ باشد.»
صومعلو با بیان اینکه رشد اجاره‌بها در سال ۹۱ تا ۲۲ درصد هم گزارش شده بود، بیان کرد: میانگین قیمتی که از سوی وزارت راه وشهرسازی اعلام شده بود، در بازار به اجرا رسید و مستاجران مشکلی در خصوص این قیمت نداشتند؛ بنابراین امسال هم اجاره بها افزایش پیدا می‌کند به همین منظور دولت وارد بازار اجاره خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه معتقدم: دولت به عنوان بخش حاکمیتی باید در بازار اجاره بها وارد شود، گفت: افتتا‌ح‌های مسکن مهر تاثیر زیادی را بر بازار اجاره‌بها می‌گذارد و ممکن است که قیمت‌ها در این بخش پایین بیاید؛ زیرا مسکن مهر کمک می‌کند که مستاجران صاحبخانه شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها