بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اوضاع قیمت واحدهای اداری

کد خبر: 43130 Print This Post
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۰۹:۵۸
اوضاع قیمت واحدهای اداری

http://www.bananews.ir/بر اساس گفته مشاوران املاک، معمولا بازار رهن و اجاره واحدهای اداری نسبت به بازار خرید و فروش واحدهای اداری از رونق بهتری برخوردار است.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) اما این مساله دلیل بر برتری تعداد فایل‌های اجاره در مقایسه با فایل‌های فروشی واحدهای اداری نیست چراکه عده‌ای از مشاوران املاک اظهار می‌کنند حجم فایل‌های فروشی و حجم فایل‌های اجاره‌ای با یکدیگر برابر است اما واحدهای اداری با شرایط اجاره‌ای به سرعت اجاره داده می‌شود و مشتری‌یابی و همچنین معامله فروش واحدهای اداری به آسانی شرایط اجاره انجام نمی‌شود.

یکی از فعالان بازار مسکن در مرکز تهران به «دنیای اقتصاد» گفت: همانطور که بازار رهن و اجاره واحدهای مسکونی فصلی است و تابستان به عنوان فصل جابه‌جایی شناخته می‌شود، اغلب مستاجران واحدهای اداری در ابتدای سال اقدام به جابه‌جایی می‌کنند و به همین خاطر بازار رهن و اجاره واحدهای اداری در اردیبهشت ماه از رونق چشمگیری بهره‌مند می‌شود.
علاوه براین وی معتقد است که اکثر مستاجران واحدهای اداری، هرساله قرارداد اجاره خود را تمدید می‌کنند، اما این موضوع باعث نمی‌شود که در قرارداد اولیه مدت زمان قرارداد بیش از یکسال تعیین شود.
در جدول نرخ‌های پیشنهادی فروش واحدهای اداری برخی از فروشنده اعلام کرده اند، نرخ‌های پیشنهادی شان را مقطوع، زیر قیمت منطقه یا فوری فروشی برای مشتری در نظر گرفته اند.
برای مثال یک واحد اداری، بر خیابان ولیعصر به متراژ ۸۲ متر مربع با قیمت اداری ۴۰۰ میلیون تومان مقطوع به خریدار تحویل داده می‌شود.
همچنین در خیابان تجریش یک واحد اداری ۱۳۰ متری متری ۷ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. فروشنده واحد مذکور تاکید بر فروش فوری واحدش کرده است.
از طرف دیگر مالکی قصد فروش واحد اداری ۷۸ متری خود را در خیابان امیرآباد شمالی دارد.
فروشنده قیمت کل این واحد را ۳۵۰ میلیون تومان محاسبه و خاطرنشان کرده است که به دلیل پول لازم بودن چنین قیمتی برای واحدش در نظر گرفته است.
قیمت‌های پیشنهادی ستون امروز نبض بازار در هر محله ممکن است به ضعیف ترین یا با کیفیت‌ترین واحد اداری مربوط باشد، البته درجه کیفیت محله هم بر این امر تاثیر بسزایی دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها