بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 25 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نرخ تبدیل ودیعه و اجاره مسکن ثابت می‌ماند

کد خبر: 42894 Print This Post
۲۷ فروردین ۱۳۹۲ | ۰۸:۵۴
نرخ تبدیل ودیعه و اجاره مسکن ثابت می‌ماند

http://www.bananews.ir/رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک از ثابت ماندن نرخ پرداختی ۳۰ هزار تومان معادل هر یک میلیون تومان ودیعه مسکن در سال جاری خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مصطفی قلی‌خسروی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در بخش اجاره واحدهای مسکونی هر یک میلیون تومان به عنوان ودیعه معادل پرداختی ماهانه ۳۰ هزار تومان در نظر گرفته می‌شود که این نرخ در سال جاری همچنان ثابت می‌ماند.

وی افزود: به دلیل اینکه این محاسبه شاخصی برای تعیین قیمت‌ اجاره بهای وحدهای مسکونی محسوب می‌شود، اجازه تغییر در این محاسبه را نمی‌دهیم و هرگونه افزایش یا تغییری در این زمینه بازار را مختل می‌کند.

به گزارش ایسنا؛ در بخش رهن و اجاره واحدهای مسکونی، هر یک میلیون تومان مبلغ رهن معادل ۳۰ هزار تومان پرداختی اجاره ماهانه لحاظ می‌شود اما با توجه به افزایش نرخ تورم و افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی طی یکی – دو سال اخیر در برخی موارد این مبلغ از سوی مالکان بیشتر در نظر گرفته می‌شود و در برخی موارد در بازار اجاره معادل پرداختی هر یک میلیون تومان را ۴۰ هزار تومان درنظر می‌گیرند که به گفته رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک افزایش یا تغییری در این زمینه بازار را مختل می‌کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها