بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ خرداد، ۱۳۹۷ | Saturday, 26 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اجاره بهای سال ۹۲ با نرخ سال ۹۱

کد خبر: 42867 Print This Post
۲۷ فروردین ۱۳۹۲ | ۰۸:۲۲
اجاره بهای سال ۹۲ با نرخ سال ۹۱

http://www.bananews.ir/هنوز در بازار اجاره واحدهای مسکونی در تهران، امکان رهن یا اجاره واحدی با نرخ منصفانه برای مستاجران فراهم است.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) چراکه این روزها اکثر بنگاهداران املاک تاکید می‌کنند که اجاره بها در اکثر فایل‌های سپرده شده اگرچه بالا است، اما با شروع سال جدید همچنان دچار نوسان نشده است یعنی میزان تورم در نیمه دوم پارسال بر نرخ‌های اجاره تاثیر نگذاشته است.

از طرف دیگر عده‌ای از مشاوران املاک اظهار می‌کنند که آن دسته از مالکانی که به تازگی (طی چند روز گذشته) وارد بازار شده‌اند، میزان اجاره بهایی که برای واحدشان تعیین کرده‌اند در مقایسه با اجاره بهای واحد مشابه شان در سال قبل، بیشتر است.
تنظیم قرارداد اجاره با نرخ سال گذشته
یکی از فعالان بازار اجاره در خیابان فلسطین در رابطه با وضعیت فعلی بازار اجاره واحدهای مسکونی به «دنیای اقتصاد» گفت: بازار رهن و اجاره واحدهای مسکونی در نگاه کلی، راکد است اما این مساله به این معنی نیست که متقاضی در بازار حضور نداشته باشد.
وی در ادامه افزود: مستاجران جدید بعد از ایام نوروز پا به بازار گذاشته‌اند، اما نسبت به حجم تقاضا قرارداد تنظیم نشده است.
این مشاور املاک خاطرنشان کرد: تعداد انگشت شمار قراردادی که در یک یا دو هفته گذشته به ثبت رسیده است طبق نرخ اجاره پیشنهادی در سال قبل بوده است.
محاسبه نرخ‌های جدید اجاره وابسته به حجم تقاضا
همچنین بنگاهداری در خیابان انقلاب درباره وضعیت کنونی نرخ‌های اجاره گفت: اکثر مالکان نرخ‌های اجاره واحدهای شان را در سال جدید به اصطلاح به‌روز نکرده‌اند.
وی در ادامه تصریح کرد: معمولا موجران وابسته به حجم تقاضا، نرخ‌های جدید به بازار عرضه می‌کنند با این حال بستگی دارد به میزان مستاجری که وارد بازار اجاره شوند.
برخی از فعالان بازار مسکن اظهار می‌کنند که هر اتفاقی که در بازار اجاره مسکن قرار باشد رخ دهد در اردیبهشت ماه روی می‌دهد؛ زیرا بسیاری از بنگاهداران معتقد هستند که اغلب مستاجران از اردیبهشت ماه وارد بازار می‌شوند تا واحد مناسب خود را انتخاب کنند و قبل یا حداکثر ابتدای تابستان جا به جا شوند.
به همین دلیل در یک هفته باقیمانده فروردین ماه فرصت مناسبی برای اجاره از سوی مشاوران املاک پیشنهاد می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها