بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۳ فروردین، ۱۳۹۷ | Friday, 23 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

عقد بیش از نیم میلیون قرارداد اجاره مسکن

کد خبر: 42506 Print This Post
۱۸ فروردین ۱۳۹۲ | ۰۶:۳۹
عقد بیش از نیم میلیون قرارداد اجاره مسکن

http://www.bananews.ir/سال گذشته بیش از نیم میلیون قرارداد اجاره مسکن در کشور منعقد شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) از مجموع بیش از دو میلیون قرارداد منعقد شده در بخش مسکن طی سال گذشته، تعداد ۵۴۸ هزار و ۹۹۴ قرارداد مربوط به اجاره‌نامه‌ بوده است.

در ماه‌های آخر سال شاهد افزایش قیمت در مصالح ساختمانی و افزایش قیمت در خرید و فروش مسکن بودیم که گلایه خریداران و متقاضیان را به دلیل کاهش قدرت خرید و گلایه مشاوران املاک را به دلیل حاکم شدن رکود در بازار و کاهش تعداد قراردادهای مسکن را به همراه داشت.

هرچند آمار عقد قراردادها هر سال نسبت به سال ماقبلش افزایش دارد اما به اعتقاد کارشناسان و رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک افزایش قراردادهای مسکن در هر سال نسبت به سال گذشته به دلیل رشد جمعیت، افزایش مهاجرت به شهرها و افزایش ازدواج‌ امری طبیعی است و این افزایش تعداد دلیل رضایت از افزایش قیمت مسکن یا مواردی از این دست نیست چراکه مردم نیاز به سقفی برای زندگی دارند.

به گزارش ایسنا، بر اساس آخرین آمار، در سال گذشته بیش از ۵۴۸ هزار خانوار در سال گذشته قرارداد اجاره منعقد شده است که حدود ۴۰ هزار قرارداد مربوط به اسفند ماه بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها