بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 20 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

خوش بینی املاکی‌ها به کاهش قیمت در سال ۹۲

کد خبر: 42013 Print This Post
۲۱ اسفند ۱۳۹۱ | ۰۸:۵۶
خوش بینی املاکی‌ها به کاهش قیمت در سال ۹۲

http://www.bananews.ir/شواهد در بازار خرید و فروش مسکن حاکی از این خبر است که «برای خریداران مسکن ارزانی نزدیک است!» شاید کاهش قیمت پیش‌بینی شده به معنای ارزانی واقعی نباشد اما حداقل تا اندازه‌ای قیمت‌های حبابی شکسته می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) عده‌ای از بنگاهداران مسکن در مناطق مختلف تهران اعلام کردند: در حال حاضر حجم معاملات خرید و فروش واحدهای مسکونی نزدیک به دو هفته‌ای است که به شدت کاهش پیدا کرده است چراکه تا دو هفته پیش معاملات مسکن مربوط به خرید و فروش از رونق نسبتا قابل ملاحظه‌ای برخوردار بود اما به یکباره اکثر خریداران از بازار خرید خود را کنار کشیدند. این دسته از مشاوران املاک نتیجه «مذاکرات ۱+‌‌۵» را موثر بر این وضعیت عنوان می‌کنند.
یکسری از فعالان بازار مسکن تاکید می‌کنند به محض اتمام مذاکرات ۱+۵ و زمزمه کم رنگ شدن تحریم‌ها و گوش به گوش شدن این احتمال، باعث شد تا بسیاری از متقاضیان از خرید منصرف شوند و بازار مسکن را ترک کنند. این دسته از متقاضیان با توجه به نقل قول‌ها ، خرید خود را به سال جدید موکول کرده اند. حتی این روزها دلالان در بازار مسکن «عصا به دست» راه می‌روند. یکی از بنگاهداران مسکن در شرق تهران در این باره به «دنیای اقتصاد» گفت: با این تفاسیر همچنان فروشنده‌ها مقاومت از خود نشان می‌دهند و راضی به کاهش هرچند جزئی قیمت پیشنهادی فروش نشده‌اند.این مشاور املاک تصریح می‌کند: قیمت فروش واحدهای مسکونی امسال حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد افزایش یافت و پیش‌بینی می‌شود اگر بازار مسکن با بی‌میلی خریداران همچنان رو‌به‌رو بماند‌، امکان دارد اوایل سال آینده قیمت‌های پیشنهادی فروش نزدیک به ۱۵ تا ۲۰ درصد افت پیدا کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها