بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ خرداد، ۱۳۹۷ | Sunday, 27 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

افزایش ۸ برابری پیش‌فروش آپارتمان

کد خبر: 41938 Print This Post
۲۰ اسفند ۱۳۹۱ | ۰۸:۲۸
افزایش ۸ برابری پیش‌فروش آپارتمان

http://www.bananews.ir/با نگاهی به افزایش تعداد قراردادهای ثبت شده در پیش‌فروش واحدهای مسکونی طی چهار سال گذشته شاهد افزایش هشت برابری پیش‌فروش آپارتمان هستیم؛ به گونه‌ای که پیش‌فروش واحدها از ۱۰ هزار واحد به ۸۰ هزار واحد رسیده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) امسال با افزایش تعداد قراردهای ثبت شده مسکن در بخش پیش‌فروش، بازهم این افزایش مربوط به استان تهران است که از میان بیش از ۸۰ هزار قرارداد ثبت‌شده، سهم تهران بیش از ۲۴ هزار قرارداد است.

تعداد کل قرارداهای پیش‌فروش‌ واحدهای مسکونی طی چهار سال اخیر ۱۶۳هزار و ۹۲۴ قرارداد بوده است.

درحالیکه در گوشه و کنار شهر ساخت و ساز واحدهای مسکونی و مجتمع‌های با تعداد بالا به چشم می‌خورد، ‌باید راهکاری برای فروش این واحدها و ادامه روند ساخت و ساز در نظر گرفته شود که یکی از راه‌حل‌های فروش قطعی واحدهای در حال ساخت، پیش‌فروش آنهاست که طی چند سال اخیر رونق گرفته و آمارهای اعلام شده نشانگر افزایش بیش از ۶۹ هزار قرارداد پیش‌فروش طی چهار سال اخیر است.

شاید افزایش تعداد قراردادهای پیش‌فروش، نشان‌دهنده میل به خرید واحدهای نوساز است؛ به گونه‌ای که در سال ۸۸ تعداد این قراردادها ۱۰هزار و ۹۸۴ قرارداد بود که در سال۸۹ به ۲۳هزار و ۴۲۶ قرارداد رسید و در سال گذشته نیز با افزایش بیش از دو برابر به ۴۸ هزار و ۷۶۴ قرارداد رسید و در ۱۱ ماهه امسال نیز با افزایش چشمگیر به میزان ۸۰ هزار و ۷۵۰ قرارداد.

 

برخی از کارشناسان معتقدند:” میل به خرید واحدهای نوساز، سازندگان را به ساخت و ساز امیدوار کرده است. از سوی دیگر با پیش‌فروش واحدها، سازندگان در زمان ساخت بخشی از هزینه‌های صرف شده خود را دریافت می‌کنند و توانایی ادامه ساخت و ساز را دارند و دیگر مهندسان ساختمان بدهکار شهرداری، کارگران، مهندسان ناظر و … نمی‌شود:.

البته پیش فروش واحدهای مسکونی مشکلاتی از قبیل پرداخت نکردن به موقع مبلغ تعهد شده از سوی خریدار و تحویل ندادن به موقع واحد مسکونی از سوی سازندگان را در بر دارد. همچنین معمولا در قراردادهای پیش‌فروش، موضوع معامله در زمان انعقاد وجود ندارد و توافق طرفین بر ساخت آپارتمان در زمان آینده است لذا ممکن است مساحت ساختمان ساخته شده با مساحت مورد توافق، اختلاف داشته باشد. مشکلات دیگری همچون تغییر مصالح ساختمانی با آنچه وعده داده می‌شود، وجود دارد که این مشکل شایع‌ترین اختلاف پیش‌فروش مسکن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها