بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ خرداد، ۱۳۹۷ | Sunday, 27 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

افزایش اجاره‌نشینی در تهران

کد خبر: 41506 Print This Post
۱۲ اسفند ۱۳۹۱ | ۰۷:۳۴
افزایش اجاره‌نشینی در تهران

http://www.bananews.irبر اساس آمار اعلام شده طی ۱۱ ماهه امسال ۱۵۷ هزار و ۹۸۶ قرارداد اجاره در استان تهران منعقد شده که نسبت به سال گذشته ۶۳ هزار و ۲۴۱ مورد افزایش یافته است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) بر اساس قراردادهای ثبت شده در استان تهران، طی چهار ساله اخیر این استان شاهد افزایش تعداد مستاجران و مالکان بوده است که نسبت به هر دوره دیگری مشهود است.

از بین سا‌ل‌های ۸۸ تا ۹۱ ، امسال بیشترین قراردادهای املاک در استان تهران ثبت شده است و قراردادهای اجاره تهرانی‌ها نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

طی ۱۱ ماهه امسال ۵۲۱ هزار و ۱۱۳ قرارداد اعم از مبایعه‌نامه،‌ اجاره‌نامه، پیش‌فروش، قراردادهای خاص، سرقفلی و اجاره به شرط تملیک ثبت شده که نسبت به سال گذشته ۱۲۴ هزار مورد افزایش یافته است.

این درحالی است که برخی مشاوران املاک مناطق مختلف تهران طی سه‌ماه اخیر نسبت به کاهش خرید، فروش‌، رهن و اجاره مسکن معترض هستند.

با مقایسه تعداد قراردادهای ثبت شده در چهارسال گذشته شاهد افزایش تعداد قراردادهای اجاره هستیم و به نظر می‌رسد این افزایش تعداد قراردادها به معنی رشد جمعیت،‌ افزایش ازدواج‌ها، افزایش مهاجرت به کلان‌شهر تهران و عواملی از این دست باشد.

بر اساس آمار اعلام شده در ۱۱ ماهه امسال ۱۵۷ هزار و ۹۸۶ قرارداد اجاره در استان تهران منعقد شده که نسبت به سال گذشته ۶۳ هزار و ۲۴۱ مورد افزایش یافته است.

 

از نظر قیمت نیز طبق اعلام مرکز آمار ایران، تهران همچنان رکوردار قیمت اجاره مسکن در کشور است؛ به طوریکه متوسط اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختنی برای اجاره هر متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده ۱۲۹ هزار و ۵۳۶ ریال در استان تهران بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها