بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بازار اجاره خانه‌های زیر ۴۰ متر

کد خبر: 40689 Print This Post
۲۹ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۶:۴۲
بازار اجاره خانه‌های زیر ۴۰ متر

http://www.bananews.irشاید وجود متراژهای کمتر از ۴۰ متر مربع در بازار مسکن به نظر بسیاری عجیب و غیر ممکن به نظر برسد، اما باید این نکته را یادآور شد که نیاز به چنین متراژهایی در بازار مسکن از سوی متقاضیان به طور یقین وجود دارد که سوئیت‌های این چنینی هم به بازار مسکن عرضه می‌شوند.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) اکثر این دسته از واحدهای مسکونی که متراژ آنها کمتر از ۴۰ متر است به نقل از مالکان همان سوئیت تلقی می‌شود و به طور حدودی ۸۰ درصد این واحدها از حداقل امکانات برخوردار نیستند.
شواهد در بازار رهن و اجاره سوئیت‌های مسکونی نشان می‌دهد که عمربنای اکثر آنها بین ۱۰ تا ۱۵ و اغلب شان بین ۲۰ تا ۲۵ سال ساخت هستند و به طور کلی حجم سوئیت‌های نوساز در مقایسه با دیگر سوئیت‌ها اندک است.
همچنین برآوردهای قیمتی در بازار رهن و اجاره سوئیت‌های کمتر از ۴۰ مترمربع، نشان می‌دهد که بالاترین مبلغ پیشنهادی به عنوان رهن کامل بین ۳۰ تا ۳۸ میلیون تومان تعیین می‌شود و کمترین نرخ‌های پیشنهادی برای رهن بین ۱۷ تا ۲۰ میلیون تومان از جانب موجران اعلام می‌شود.
ارزان‌ترین نرخ اجاره سوئیت‌های مسکونی در چند وقت اخیر مربوط به سوئیتی ۱۳ متری با عمر ۲۵ سال در خیابان نارمک واقع در خیابان شیرود است.
۲ میلیون تومان ودیعه به همراه ۳۰۰ هزار تومان اجاره ماهانه اجاره بهای اعلام شده برای سوئیت مذکور است یعنی ۱۲میلیون تومان رهن کامل واحدی ۱۳ متری.
ناگفته نماند که این سوئیت از هیچ‌گونه امکاناتی برخوردار نیست.
علاوه براین، بیشترین نرخ پیشنهادی اجاره برای یک سوئیت ۳۱ متری در خیابان میرزای شیرازی طی سه هفته اخیر اعلام شده بود زیرا این سوئیت با ۴۰ میلیون تومان ودیعه به اضافه ۱۰۰ هزار تومان اجاره ماهانه (۴۳ میلیون تومان رهن) به بازار اجاره معرفی شده بود. این سوئیت ۲۵ سال ساخت و بدون امکانات اظهار شده است.
از طرف دیگر یک سوئیت نوساز با متراژ ۳۰ متر مربع در شهرک آتی ساز با شرایط ۵ میلیون تومان ودیعه و ۹۰۰ هزار تومان اجاره ماهانه آماده تحویل به متقاضی است. این سوئیت از پارکینگ، انباری و آسانسور بهره مند است و در طبقه ۲۷ واقع شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها