بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۵ فروردین، ۱۳۹۷ | Sunday, 25 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اجاره‌نشینی در آپارتمانی به اندازه یک قبر!

کد خبر: 39143 Print This Post
۳۰ دی ۱۳۹۱ | ۰۹:۳۸
اجاره‌نشینی در آپارتمانی به اندازه یک قبر!

http://www.BanaNews.irمردی مدت ۱۵ سال است که در یک آپارتمان به مساحت ۱٫۵۶ مترمربع در شهر پاریس زندگی می کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) دومینیک مرد ۵۰ ساله مدت ۱۵ سال در یک “به اصطلاح” آپارتمان به مساحت ۱٫۵۶ مترمربع زندگی کرده و ماهیانه ۳۳۰ یورو اجاره می‌پرداخت.

درآمد او اجازه نمی‌داد تا در شهر پاریس بتواند جای بهتری را اجاره کند یا باید در همان جا می‌ماند یا ناگزیر باید در کنار خیابان زندگی می‌کرد.

دومینیک می‌گوید: سقف خانه شیبدار است و تنها جایی که می‌توان تمام قد ایستاد فقط ۲۰ سانتیمتر مربع مساحت دارد. به خانه می‌آیم و می خوابم. این زندگی نیست، بقا است. درهرحال، اگر اینجا نمی‌ماندم باید به گوشه خیابان می‌رفتم. ابتدا تصور می‌کردم زندگی در چنین محلی عادی است.

مرد ۵۰ ساله به توصیه یک همسایه به بنیاد “آبه پیر” مراجعه کرده است. یک سخنگوی این بنیاد تصریح می کند: اجاره دادن چنین محلی شرم‌آور است. در آنجا فقط به اندازه یک تشک، یک کاسه دستشویی و یک تک شعله برقی فضای قابل استفاده وجود دارد.

هم اکنون به دستور دادستانی این آپارتمان مهر و موم شده و مستاجر ۵۰ ساله در انتظار برگزاری دادگاهی است که موجر را مجبور می کند وی را در محل مناسبی اسکان دهد. قرار است حکم دادگاه آخر ژانویه صادر شود. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها