بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کارشناس مسکن: افزایش قیمت واحدهای مسکونی انبوه طبیعی است

کد خبر: 38843 Print This Post
۲۴ دی ۱۳۹۱ | ۱۲:۰۷
کارشناس مسکن: افزایش قیمت واحدهای مسکونی انبوه طبیعی است

http://www.bananews.ir/یک کارشناس مسکن معتقد است: افزایش قیمت در خرید و فروش واحدهای مسکونی انبوه، امری طبیعی و قابل پیش‌بینی است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) بیت‌الله ستاریان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: هنگامی که متقاضیان مسکن با یارانه دولتی و تسهیلات بانکی صاحبخانه می‌شوند، این انتظار می‌رود که پس از افزایش قیمت، برخی از آن‌ها خواستار فروش خانه شوند.

وی افزود: ممکن است پس از مدتی و به دلیل مغایرت قیمت مسکن و سطح معیشت، خانه فروخته و مابه‌التفاوت آن صرف مخارج دیگر شود لذا در برخی موارد افراد نسبت به خرید خانه‌ای ارزان‌تر ترغیب‌ می‌شوند.

این کارشناس اظهار کرد: از ابتدای راه‌اندازی انبوه‌سازی و پرداخت تسهیلات دولتی، خرید و فروش‌ها با قیمت‌های بالاتر پیش‌بینی می‌شد و مشخص بود اگر بخواهیم با کمک تسهیلات دولتی برای متقاضیان مسکن تامین کنیم، به طور قطع آن را حفظ نخواهند کرد و خرید و فروش مسکن کاملا طبیعی است.

ستاریان معتقد است: در شرایطی که متقاضی توانایی مالی خرید مسکن را داشته باشد یا قیمت مسکن به‌ اندازه‌ای ارزان شود که به راحتی بتوان خانه خرید، می‌توان قیمت را تا حدودی ثابت نگه داشت.

وی تصریح کرد: هیچ مکانیزمی در دنیا برای کنترل خرید و فروش‌های این چنینی وجود ندارد و با گذشت سالها، خانه‌ها با افزایش قیمت فروخته می‌شوند.

در حالی که بیشتر صاحب‌نظران در بخش مسکن معتقد بر طبیعی بودن روند رو به رشد قیمت مسکن طی سال‌ها هستند اما ‌متقاضیان مسکن در چند سال اخیر که با رشد چند برابری قیمت مواجه بوده‌اند، از این شرایط ناراضی بوده‌اند که رییس اتحادیه مشاوان املاک در این باره می‌گوید مشاوران املاک در این راستا نقش تنظیم‌کننده بازار و جلب رضایت دو طرف برعهده دارند و خرید و فروش‌ها و افزایش بی‌رویه قیمت‌ها بیش از هر چیز نیاز به فرهنگ‌سازی بیش‌تر دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها