بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ خرداد، ۱۳۹۷ | Saturday, 26 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

«زیر ۴۰ متر» بخریم؟

کد خبر: 320 Print This Post
۰۹ آذر ۱۳۸۹ | ۰۷:۱۲
«زیر ۴۰ متر» بخریم؟

شواهد در بازار خرید و فروش واحدهای با متراژ کمتر از ۴۰ متر مربع حاکی از این مساله است که متقاضیان باید از خرید واحدهایی با متراژ کمتر از ۴۰ متر مربع نوساز صرف‌نظر کنند! چرا که در اکثر مناطق تهران شهرداری پروانه ساخت برای واحدهای زیر ۴۰ متر مربع صادر نمی‌کند و تعداد این واحدها برای فروش کاهش پیدا کرده به همین خاطر خریداران باید به خرید این دسته از واحدها البته با سن بیش از ۲ سال رضایت دهند.

هم اکنون بازار خریدو‌فروش واحدهای مسکونی با متراژ کمتر از ۴۰ متر مربع در همه مناطق تهران شرایط یکسانی را از لحاظ رونق و رکود سپری نمی‌کند؛ البته باید خاطرنشان کرد که چنین واحدهای متراژ کوچکی بیشتر در مناطق مرکز، جنوب و شرق تهران واقع شده‌اند. در همین حال تعدادی از بنگاهداران درباره وضعیت بازار واحدهای کمتر از ۴۰ متر مربع به دنیای اقتصاد اظهارات متفاوتی ارائه کردند که بدین شرح است: در منطقه نازی آباد ساخت و ساز واحدهای کمتر از ۵۰ متر صورت نمی‌گیرد؛ چرا که سازنده‌ها براین باورند که با ساخت واحدهای متراژ کوچک نمی‌توانند به سود دلخواه دست یابند؛ زیرا اگر آنها زمینی به متراژ ۵۰ متر مربع خریداری کنند باید ۴ واحد ۳۵ متری بسازند که این تعداد واحد برای آنها منفعتی ندارد و سازندگان در صورتی راضی می‌شوند واحدهای کمتر از ۴۰ متر مربع بسازند که بتوانند در هر طبقه ۳ تا ۴ واحد در نظر بگیرند تا تعداد واحدها افزایش یابد. از طرف دیگر اگرچه برخی از واحدهای ۴۰ متری به عقیده بسیاری از افراد از کمترین امکانات رفاهی برخوردار است، اما این یک باور غلط در ذهن افراد است؛ زیرا این روزها اکثر سازنده‌ها سعی دارند تا حداقل امکانات مانند پکیج، آسانسور، آی‌فون تصویری و غیره را برای این دسته از واحدها فراهم کنند و همین مساله باعث افزایش قیمت فروش خواهد شد.

منبع:دنیای اقتصاد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها