بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 22 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

قیمت وام مسکن افزایش یافت

کد خبر: 3103 Print This Post
۲۲ دی ۱۳۸۹ | ۰۸:۰۴
قیمت وام مسکن افزایش یافت

www.bananews.irاگرچه پس از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها قیمت خرید و فروش وام مسکن اندکی کاهش یافته بود اما بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت وام ۱۸ میلیون‌ تومانی مسکن با کمی افزایش روبه‌رو شده است.

به گزارش بنانیوز به نقل از اکونیوز ،قیمت وام ۱۸ میلیون تومانی خرید مسکن که همچنان پرطرفدارترین وام مسکن است، این روزها با اندکی رشد روبه‌رو شده است؛ به‌طوریکه توسط مراکز فروش وام در صورت عدم ارائه ضمانت توسط این مراکز، از دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. این درحالی است که اگر مراکز فروش، خود اقدام به تهیه گواهی ضمانت کنند، این وام از دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تا دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

همچنین مراکز خرید و فروش وام، وام ۱۸ میلیون تومانی را بدون دریافت گواهی ضمانت با قیمت دو میلیون و پنجاه هزار تومان خریداری می‌کنند و این در حالی است که اگر دارندگان وام خودشان اقدام به تهیه گواهی ضمانت کنند، قیمت آن حدود ۲۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد.

براساس این گزارش، هر برگ اوراق یک میلیون تومانی بانک مسکن که وارد بورس شده است به صورت آزاد با قیمت ۱۶۰ تا ۱۷۰ هزار تومان به فروش می‌رسد و درصورتی که مراکز فروش اقدام به تهیه اوراق از بورس کنند قیمت اوراق به حدود ۱۳۵ تا ۱۴۵هزار تومان می‌رسد اما این پروسه حدود یک هفته به ‌طول می‌انجامد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها