بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۲ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 22 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اوضاع قیمتی آپارتمان‌های کاربری اداری

کد خبر: 3082 Print This Post
۲۲ دی ۱۳۸۹ | ۰۷:۰۹
اوضاع قیمتی آپارتمان‌های کاربری اداری

www.BanaNews.irطبق گفته اکثر مشاوران املاک فعال در مناطق مختلف تهران نزدیکی به سال نو در مقایسه با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها‌، بازار خرید و فروش واحدهای اداری را بیشتر تحت تاثیر قرار داده است‌. مساله‌ای که این روزها در بازار معاملات املاک اداری به چشم می‌آید‌، نوسان قیمت فروش و بلا تکلیفی خریدار و فروشنده برای عقد معامله است‌.

خرم‌، بنگاهداری در منطقه دولت درباره وضعیت فعلی بازار واحدهای اداری گفت: نزدیک به یک ماه است که قیمت فروش واحدهای اداری متری ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان نوسان دارد و این موضوع باعث شده است تا اکثر خریداران یعنی ۸۰ درصد از متقاضیان تنها برای پرس و جوی قیمت به بازار مراجعه ‌کنند و بر این اساس فقط ۲۰ درصد از متقاضیان را می‌توان به عنوان خریداران واقعی معرفی کرد‌.

همچنین در برخی از مناطق تهران شواهد بیانگر این مساله است که بازار معاملات واحدهای اداری نسبت به دو ماه گذشته با رونق مواجه شده است‌. یکی از فعالان بازار مسکن درباره وضعیت فعلی معاملات واحدهای اداری تصریح کرد : با اینکه عده‌ای از فروشنده‌ها نرخ‌های جدیدی به بازار عرضه کرده‌اند و مابقی مالکان قیمت‌های فروش واحدهای خود را بدون کمترین تخفیف آماده تحویل به خریداران کرده‌اند، اما بازار خرید و فروش با رونق نسبتا خوبی همراه شده است البته در این بین می‌توان شاهد مراجعه کنندگانی بود که قادر به تصمیم گیری برای خرید یا فروش نیستند و علت این سردرگمی ‌نزدیک بودن به سال ۹۰ است‌.

 

دنیای اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها