بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳۰ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 19 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

توصیه‌های طرف تقاضا به مسوولان بازار مسکن

کد خبر: 26562 Print This Post
۱۷ فروردین ۱۳۹۱ | ۰۵:۵۹
توصیه‌های طرف تقاضا به مسوولان بازار مسکن

http://www.bananews.ir/بسیاری از متقاضیان بازار مسکن اعم از خریدار و مستاجر در ابتدای سال جاری از مسوولان بخش مسکن انتظار دارند تا قبل از اینکه هر تحولی باعث نوسان قیمت فروش و اجاره بهای مسکن شود آنها تدابیری کارساز برای کنترل قیمت در بازار مسکن بیندیشند تا معضل هر ساله تکرار نشود، چراکه اکثر خریداران و مستاجران معتقدند که اولین ماه از هر سال مسوولانی که وظیفه کنترل نرخ اجاره و فروش مسکن را بر عهده دارند، اظهار می‌کنند که اجاره بها افزایش نمی‌یابد، اما بعد از دو ماه نرخ اجاره‌ها حتی یکباره تا مرز ۳۰ درصد هم رشد پیدا می‌کند و از طرف دیگر برای خیزش قیمت فروش هم حداقل افزایش را در نظر می‌گیرند، اما به طور عادی ۲ برابر اظهارات مسوولان به قیمت‌های بازار افزوده می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) همچنین اغلب متقاضیان در بازار مسکن از وزیر و معاون راه‌وشهرسازی توقع دارند که آنها بر اساس آنچه که در بازار اتفاق می‌افتد راه‌حل‌هایی برای رفع مشکلات ارائه کنند نه اینکه بر اساس امیدواری‌ها و انتظارات خود طرح‌هایی را جامه عمل بپوشانند، زیرا این موضوع باعث می‌شود مستاجران یا خریداران به بهبود وضعیت بازار مسکن امیدوار شوند، در حالی که گوش فروشندگان و موجران بدهکار برنامه‌ها نخواهد بود.

برخی از مستاجران درباره اظهارات معاون وزیر راه و شهرسازی درباره کنترل نرخ اجاره بها در سال ۹۰ تاکید کردند: هیچ کنترلی بر نرخ‌های اجاره در سال ۹۰ صورت نگرفت زیرا در طرحی که قرار بود موجران اجاره بهای واحدهای خود را بیش از ۹ درصد افرایش ندهند، مالکان به هیچ عنوان این قانون را رعایت نکردند و به روال همیشگی خود ادامه دادند. به همین خاطر بسیاری از مستاجران از مسوولان انتظار دارند حداقل قوانینی را وضع کنند که مالکان مجبور به اجرا باشند و مصرف‌کننده‌ها فقط دل خوش نکنند.

یکی دیگر از متقاضیان بازار اجاره مسکن اظهار کرد: هنوز اولین ماه سال جدید به اتمام نرسیده مالک برای تمدید قرارداد جدید اعلام کرده که ۳۰۰ هزار تومان به اجاره ماهانه اضافه شود و در صورت مخالفت باید به فکر جابه‌جایی بود.

از سوی دیگر خریداری در بازار مسکن محدوده پونک تصریح کرده است: واحدی که در پونک اوایل سال گذشته متری ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود، در پایان سال به متری ۳ میلیون تومان رسید. علاوه براین مستاجر دیگری برای نشان دادن نوسان اجاره بها طی ۳ سال گذشته به دنیای اقتصاد گفت: این اعداد روند افزایش پرداخت اجاره بهای ۳ سال گذشته واحدی را که در آن سکونت دارم بیان می‌کند؛ ۶۵۰ هزار تومان، ۸۵۰ هزار تومان، یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان. وی اظهار کرده است: این مساله نشان می‌دهد یا میزان تورم اعلام شده صحیح نیست یا اینکه آمارها وضعیت غیرعادی را گل و بلبل جلوه می‌دهند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها