بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

قیمت زمین در نقطه مرغوب پایتخت

کد خبر: 25910 Print This Post
۲۰ اسفند ۱۳۹۰ | ۰۶:۳۲
قیمت زمین در نقطه مرغوب پایتخت

http://www.bananews.ir/در بازار مسکن بیشتر از آنکه خودنمایی قیمت واحدهای مسکونی، عرصه را بر بازار تنگ کند، قیمت‌های نجومی زمین، فضا را برای ساخت‌وساز نامساعد کرده است.

شاید همین قیمت زمین در نقاط مختلف تهران است که باعث شده انبوه‌سازان بافت فرسوده را به سایر محله‌های شهر ترجیح دهند و به جای اینکه حجم ساخت‌وساز در همه سطح تهران همگن شود، فقط در بافت فرسوده متمرکز شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در حال حاضر در شهر‌ک‌غرب مرغوب‌ترین نقطه تهران، قیمت پیشنهادی فروش زمین‌ -قطعات ۵۰۰ مترمربعی- به مترمربعی ۵ میلیون تومان رسیده است. این در حالی است که در شهرک‌غرب تقریبا همه زمین‌ها اوقافی است و با استناد به وقف بودن این املاک، قیمت فروش آنها نیز پایین‌ ارزیابی می‌شود.این قیمت برای زمین در مقایسه با هزینه ساخت که در بهترین حالت مترمربعی یک میلیون تومان خواهد بود، حاکی از سهم بالای زمین در قیمت تمام‌شده مسکن در تهران است.در پایتخت طی سال‌های اخیر به دلیل رشد شدید ساخت‌وساز، موجودی بازار زمین کاهش پیدا کرده و به این خاطر، مالکان زمین قیمت‌های حبابی ارائه می‌کنند چون تصور می‌کنند در حال حاضر برای زمین با هر قیمتی مشتری وجود دارد.

دنیای اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها