بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

قیمت مسکن تثبیت می‌شود

کد خبر: 24881 Print This Post
۳۰ بهمن ۱۳۹۰ | ۰۸:۳۹
قیمت مسکن تثبیت می‌شود

http://www.bananews.irمعاون وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه در حال حاضر یک میلیون و ۸۵ هزار واحد مسکونی در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر در دست احداث است، گفت: با واگذاری و افتتاح چند مرحله از مسکن مهر در استان تهران و البرز که از این هفته شروع می شود از افزایش قیمت مسکن جلوگیری میشود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) اصغر مهرآبادی در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه براساس برنامه ابلاغی طرح مسکن مهر باید تعداد ۹۷۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر ساخته شود، گفت: در حال حاضر یک میلیون و ۸۵ هزار واحد مسکونی در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر در دست احداث است که تعداد بیشتری را نسبت به برنامه پوشش می دهد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: از این تعداد واحد، حدود ۳۹ درصد توسط تعاونی های مسکن، ۲۳ درصد توسط انبوه‌سازان از طریق عقد تفاهم نامه سه جانبه و ۳۸ درصد آنها توسط خود مالکین در دست ساخت است.

وی درخصوص افزایش قیمت زمین و مسکن اظهار داشت: افزایش قیمت زمین هم مانند سایر کالاها ناشی از عدم انطباق بین عرضه و تقاضا است، به عبارتی هنگامی قیمت زمین و مسکن افزایش می یابد که میزان تولید واحدهای مسکونی کمتر از تقاضای آن باشد.

رئیس سازمان ملی زمین و مسکن تصریح کرد: بنابراین چنانچه دولت بنا به وظیفه خود در اصل ۳۱ قانون اساسی مبنی بر فراهم کردن زمینه لازم برای تامین مسکن کلیه افراد کشور به خصوص افراد نیازمند شرایط را به گونه ای فراهم سازد که عرضه مسکن در بازار بیش از تقاضا باشد، دولت توانسته است با افزایش عرضه مسکن قیمت آن را ثابت نگاه دارد.

مهرآبادی ادامه داد: به نظر می رسد با واگذاری و افتتاح چند مرحله از مسکن مهر در استان تهران و البرز که از این هفته شروع خواهد شد، بتوان از افزایش قیمت مسکن جلوگیری و قیمت آن را تثبیت کرد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها