بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

قیمت آپارتمان‌های پیش فروشی در تهران

کد خبر: 20551 Print This Post
۳۰ آبان ۱۳۹۰ | ۰۷:۳۹
قیمت آپارتمان‌های پیش فروشی در تهران

http://www.bananews.ir/سازنده‌های معتبر در محله گیشا تعدادی واحد مسکونی با متراژهای مختلف (۷۵، ۸۵، ۹۲ و ۱۰۵ مترمربع) را برای پیش فروش به بازار عرضه و اعلام کرده‌اند این واحدها سال بعد به متقاضیان تحویل داده می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) همچنین در غرب تهران چندین واحد مسکونی از ۷۵ تا ۲۴۶ متر مربع در یک برج با تمامی امکانات، آماده پیش فروش به خریداران است. این برج مسکونی در حال حاضر در مرحله نازک‌کاری است و تحویل واحدهای پیش فروش برای ۷ ماه آینده وعده داده شده است که متقاضیان می‌توانند در ازای پیش‌خرید هر واحد، یک پیش سند دریافت کنند.

در مقابل این دسته از آگهی‌ها که سازنده‌های بنام یا تازه‌کار در «بازار پیش فروش» تعدادی از واحدهای خود را به عنوان پیش خرید برای خریداران تعیین می‌کنند، برخی از سازنده‌ها هم از متقاضیان حاضر در «بازار مشارکت در ساخت» پیشنهاد به مشارکت در ساخت‌وساز می‌کنند.

برای مثال: بنگاهداری در شمال تهران اعلام کرده؛ اگر مالکی قصد دارد ملک کلنگی خود را در منطقه یک یا ۳ برای مشارکت در ساخت به بازار مسکن عرضه کند، سازنده‌های بنام با نمونه‌کار عالی، آماده مشارکت هستند.

علاوه براین، تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت برای ملک کلنگی یا زمین با ابعاد مختلف در کلیه مناطق تهران طی ۴۸ ساعت با سازنده‌های حرفه‌ای و باسابقه و همچنین با زمان‌بندی دقیق، مشخصات یک آگهی برای مشارکت در ساخت است.

برخی از بنگاهداران دلایل مختلفی را برای اینکه سازنده‌ها هم در بازار مشارکت در ساخت و هم در بازار پیش‌فروش حضور دارند، به «دنیای اقتصاد» عنوان کردند.

یکی از مشاوران املاک فعال در شرق تهران در این باره اظهار کرد: گاهی اوقات سازنده مشغول به ساخت یک پروژه است که پیش از اتمام آن، پروژه دیگری با شرایط و منافع بهتر که از نظر اقتصادی هم به صرفه‌تر است به وی پیشنهاد می‌شود و سازنده هم به دلیل اینکه پروژه جدید را از دست ندهد مجبور می‌شود تعدادی از واحدهای در حال ساخت را پیش‌فروش کند تا از این طریق مبلغی که برای سرمایه‌گذاری در پروژه جدید نیاز است را فراهم کند.

یکی دیگر از فعالان بازار مسکن در شمال تهران گفت: اینکه سازنده هم در بازار پیش‌فروش و هم در بازار مشارکت در ساخت حضور داشته باشد، روالی عادی است و معمولا اگر سازنده‌ای یک آپارتمان ۱۰ واحدی را بسازد که با مالک مشارکت یکسان داشته باشد از ۵ واحد، یک واحد را پیش‌فروش می‌کند تا قسمتی از سرمایه خود را دوباره زنده کند.

از سوی دیگر به گفته بنگاهداری اگر سازنده طی مراحل ساخت با کمبود سرمایه رو به رو شود و ممکن است که کار نیمه‌کاره رها شود در این صورت تعدادی (یک یا دو) از واحدهای در حال ساخت را پیش‌فروش می‌کند.

دنیای اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها