بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

توافق مستاجران و مالکان برای کاهش قیمت

کد خبر: 19379 Print This Post
۳۰ مهر ۱۳۹۰ | ۰۸:۵۱
توافق مستاجران و مالکان برای کاهش قیمت

www.BanaNews.irافزایش اجاره بها در دو سال گذشته و عدم توان مالی مستاجران موجب شده که در پایان فصل نقل و انتقالات، موجران برای جلب مستاجران قیمت ها را تا حدودی کاهش دهند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)  گذری بر بنگاه های املاک نشان می دهد که پس از افزایش اجاره بها در تابستان سال گذشته و امسال، بخش زیادی از متقاضیان برای تامین اجاره با مشکلات زیادی روبرو شده اند که همین امر باعث شده که برخی از مالکان برای جلب مشتری در زمان قرارداد قیمت ها را کاهش دهند.

براین اساس قیمت اجاره در محله هایی که عموما سطح درآمدی بالایی ندارند در دو سال گذشته افزایش بیشتری داشته است و همین امر پرداخت اجاره های سرسام آور را برای اقشار زیادی از مستاجران دشوار کرده است بنابراین موجران در این محله ها وقتی با بی میلی مستاجران روبرو می شوند سعی بر کاهش قیمت اجاره ها دارند.

گرچه فصل نقل و انتقالات به پایان رسیده است اما هنوز هم گروهی از مستاجران به دنبال یافتن خانه ای مناسب هستند که این امر موجب شده مالکان تاحدودی قیمت را در قولنامه ها کاهش دهند و این درحالی است که متوسط نرخ اجاره بها نسبت به تابستان کاهش نیافته است و بخش زیادی از اقشار جامعه برای تامین مسکن مناسب با مشکل مواجه هستند.

آخرین نرخ اجاره بها در پایتخت

براساس گزارش میدانی مهر، آپارتمان ۵۲ متری در خیابان جهان آرا یک خوابه با ۲۰ میلیون تومان رهن و ۲۵۰ هزار تومان به اجاره گذاشته شده است و ۵۵ متری در خیابان دماوند تیرگان طبقه دوم با قیمت ۱۰ میلیون ودیعه و ماهیانه ۳۵۰ هزار تومان، اجاره داده میشود.

همچنین برای یک آپارتمان ۶۰ متری در جیحون، ۲ خوابه و با عمر ۲ سال، ۱۵ میلیون تومان رهن و ۳۰۰ هزار تومان اجاره تعیین شده است و ۶۰ متری در دو خوابه در مجیدیه شمالی بدون پارکینگ به قیمت ۱۲ میلیون تومان رهن و ۳۰۰ هزار تومان اجاره داده می شود.

آپارتمان ۵۷ متری در جلفا لوکس و نوساز هم به قیمت ۲۰ میلیون تومان رهن و ماهیانه ۶۰۰ هزار تومان به اجاره گذاشته شده است و ۶۵ متری در انتهای جیحون و دوخوابه با ۲۵ میلیون تومان رهن کامل اجاره داده می شود.

مالک آپارتمانی ۷۰ متری و یک خوابه با عمر ۲۰ ساله در اختیاریه هم ۲۰ میلیون تومان ودیعه و ۱۵۰ هزار تومان اجاره برای واحد خود تعیین کرده است همچنین یک واحد ۶۶ متری در میدان ۱۴ نارمک با عمر ۳ ساله و یک خوابه بدون پارکینگ با ۱۲ میلیون تومان ودیعه و ۵۰۰ هزار تومان اجاره داده می شود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها