بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

«خانه‌باغ»های میلیاردی در اطراف تهران

کد خبر: 16366 Print This Post
۲۹ مرداد ۱۳۹۰ | ۰۵:۱۸
«خانه‌باغ»های میلیاردی در اطراف تهران

http://www.bananews.ir/خانه‌باغ‌های موجود در اطراف تهران، کار دولت برای اجرای طرح «هر خانوار، یک خانه‌باغ» را سخت کرده است. در داخل شهرهای مجاور تهران خانه‌باغ‌هایی وجود دارد که ارزش تقریبی زمین آنها به طور متوسط متر‌مربعی ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومان است و اگر چه قیمت کل هر کدام از این خانه‌باغ‌ها حداقل یک میلیارد تومان برآورد می‌شود، اما امکانات موجود در داخل آنها دست‌کمی از باغ‌شهر ندارد.

در تعریف شهرسازی، باغ‌شهر مجموعه‌ای حاوی چند خانه‌باغ است که مساحت زمین هر خانه‌باغ بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ متر می‌تواند باشد.اما خانه‌باغ‌های موجود در اطراف تهران مساحتی بین ۳۰۰۰ تا ۸۰۰۰ متر دارند؛ طوری که علاوه بر بنای مسکونی احداث شده در آنها و تعبیه درختان میوه، امکانات ورزشی و سوئیت‌های تفریحی نیز در آنها وجود دارد. با این وضعیت، آیا زمین‌های دولتی اگر از نوع نامرغوب و در مقیاس ۱۰۰۰ متر داده شود، با استقبال سکونتی روبه‌رو خواهد شد؟ براساس اطلاعات موجود در سامانه مجازی معاملات مسکن (ایران‌فایل) در یکی از شهرهای غربی مجاور تهران، خانه‌باغی در زمین ۲۲۰۰ متری برای فروش پیشنهاد شده که قیمت پیشنهادی فروش آن حدود یک میلیارد تومان اعلام شده است. این خانه‌باغ دارای پارک و استخر است. همچنین در همین سامانه، خانه‌باغ دیگری برای فروش به ارزش تقریبی ۸ میلیارد تومان پیشنهاد شده که زمین آن حدود ۸ هزار متر مربع است که از جمله ویژگی‌های آن سالن ورزشی و آب سهمیه‌ای است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها