بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کدام «متراژ» راحت‌تر اجاره می‌رود؟

کد خبر: 15780 Print This Post
۱۸ مرداد ۱۳۹۰ | ۰۵:۱۴
کدام «متراژ» راحت‌تر اجاره می‌رود؟

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ‌www.BanaNews.irاین روزها واحدهای مسکونی با متراژ ۴۰ تا ۶۰ متر مربع، مورد استقبال اغلب متقاضیان بازار اجاره مسکن در مناطق مرکزی تهران قرار گرفته است که طبق اظهارات عده‌ای از مشاوران املاک یکی از دلایل اصلی آن تمایل مستاجران به واحدهای نقلی و عدم توانایی کافی برای اجاره واحدهای متوسط یا بزرگ است.

در خیابان یوسف آباد یکی از فعالان بازار مسکن دراین رابطه به دنیای اقتصاد گفت: اکثر مراجعه‌کنندگان به بنگاه یا حتی متقاضیانی که تماس می‌گیرند به دنبال واحدهایی با متراژ ۴۰ تا ۶۰ متر مربع هستند. وی درباره ‌اینکه به چه علت واحدهای نقلی به تازگی در بین متقاضیان بازار اجاره محبوب شده، افزود: عده‌ای از مشتریان بازار اجاره واحدهای متراژ کوچک مجردها هستند و از طرف دیگر اکثر متقاضیان زوج‌ها یا خانواده‌های کم جمعیت هستند. عیوبی تاکید کرد: زوج‌ها یا خانواده‌های کم جمعیت از سر ناچاری واحدهای نقلی را برای سکونت اجاره می‌کنند، چراکه آنها در نظر دارند واحد دلخواه خود را با شرایط رهن کامل، اجاره کنند، اما گاهی اوقات نه تنها متراژ دلخواه مستاجران در بازار عرضه نشده بلکه اگر هم باشد با بودجه متقاضیان همخوانی ندارد یا بصورت رهن و اجاره است. به همین خاطر‌این دسته از مشتریان بازار اجاره مسکن مجبور می‌شوند تا واحدهای متراژ کوچک را اجاره کنند تا اگر با شرایط رهن و اجاره توام بود، قادر به پرداخت اجاره بها باشند. این مشاور املاک خاطرنشان کرد: سال گذشته، متقاضی با ۴۰ میلیون تومان بودجه می‌توانست واحدی ۹۰ متری در حوالی فاطمی‌، یوسف آباد و امیرآباد را اجاره کند، اما الان مستاجر با‌این بودجه می‌تواند واحدی ۶۰ متری اجاره کند. وی درباره نحوه تعیین نرخ اجاره توسط مالکان اذعان کرد: معمولا در بازار اجاره یک پنجم قیمت واحد مسکونی را به عنوان اجاره سالانه در نظر می‌گرفتند، اما به مرور زمان‌ این فرمول محاسبه به یک چهارم و یک سوم تبدیل شده است که در حال حاضر اکثر موجران نرخ اجاره واحد خود را بر اساس یک سوم تعیین می‌کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها