بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 26 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اجاره بها این بار در کیش قد کشید/ قیمت مسکن ۱۲ درصد بالا رفت

کد خبر: 1230 Print This Post
۲۷ آذر ۱۳۸۹ | ۱۳:۴۰
اجاره بها این بار در کیش قد کشید/ قیمت مسکن ۱۲ درصد بالا رفت

قیمت اجار بهای مسکن این بار در جزیره کیش قد کشیده است به‌طوری که اجاره بها در این جزیره تقریبا با تهران برابری می‌کند.www.BanaNews.ir

علیرغم رکود خرید و فروش مسکن در تهران، ساخت و ساز در کیش همچنان ادامه دارد و حتی ورود مصالحی ساختمانی به این جزیره نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد بسیار زیادی نشان می دهد.

در این میان، قیمت مسکن در سالجاری نسبت به سال گذشته بیش از ۱۲ درصد رشد نشان می دهد، ضمن اینکه قیمت اجاره در این جزیره نسبت به تهران نیز تقریبا برابری می کند.

اجاره بها در کیش

هم اکنون یک واحد مسکونی ۱۵۰ متری ۴ خوابه در این جزیره با ۱۰ میلیون ودیعه و ماهیانه ۲ میلیون تومان به مستاجران اجاره داده می شود.

در این میان، قیمت یک آپارتمان ۳ خوابه ۱۴۰ متری مبله ۲۰ میلیون ودیعه با ماهیانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اجاره تعیین شده است و برای آپارتمانی ۱۳۵ متری نوساز هم ۵ میلیون تومان ودیعه با یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان اجاره دریافت می شود.

قیمت رهن کامل هم در این جزیره به نسبت بالاست به طوری که رهن کامل یک واحد مسکونی ۱۳۰ متری در این جزیره، ۸۰ میلیون تومان ودیعه نیاز دارد و یک واحد ۶۰ متری مبله نیز با ۴۰ میلیون تومان به رهن گذاشته شده است، همچنین برای یک آپارتمان ۱۰۰ متری ۵۰ میلیون تومان ودیعه دریافت می شود.

البته قیمتها در مناطق مخلتف این جزیره متفاوت است و می توان در دیگر مناطق جزیره قیمتهای مناسب تری را هم پیدا کرد. به طوریکه برای یک واحد مسکونی ۵۸ متری، ۲ میلیون ودیعه و ۶۰۰ هزار تومان اجاره دریافت می‌شود و رهن یک واحد مسکونی ۱۰۰ متری ۳۵ میلیون تومان تعیین شده است.

گرانی آپارتمان در کیش

قیمت خرید و فروش در این جزیره هم متناسب با هر منطقه متفاوت است. بنا بر گفته مشاوران املاک در کیش، برج شهر آفتاب از گران ترین مناطق کیش به شمار می رود و متوسط قیمت در این برج از ۴ میلیون تا ۵ میلیون تومان است.

در کنار این برج، واحدهای آپارتمانی با قیمت متری یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

در همین حال، یک واحد مسکونی ۵۲ متری یک خوابه متری یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می رسد و یک آپارتمان ۸۴ متری در این جزیره با قیمت هر متر مربع یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خرید و فروش می شود.

برای آپارتمان ۵۷ متری ۲ خوابه در کیش هر متر مربع یک میلیون تومان اعلام شده است و یک واحد مسکونی ۹۱ متری با قیمت هر مترمربع یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

 

منبع:خبرگزاری مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها