بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۲۸ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 19 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کاهش معاملات مکرر مسکن

کد خبر: 12 Print This Post
۲۷ آبان ۱۳۸۹ | ۰۰:۴۶
رییس سامانه رهگیری معاملات مسکن در وزارت بازرگانی با بیان اینکه حجم معاملات سوداگری در بازار مسکن به شدت کاهش پیدا کرده، گفت: مالیاتی که دولت مقرر کرده از معاملات مکرر مسکن دریافت شود، به دلیل کاهش این دسته از معاملات، به کمترین مقدار رسیده است.

محمود اعلایی در گفت‌وگو با خبرگزاری‌مهر افزود: هم‌اکنون تمامی‌معاملات مسکن در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات قابل رصد است و به صورت دقیق مشخص می‌شود که هر فرد، چند بار در طول سال خرید و فروش ملک انجام داده یا یک ملک، چند بار در سال خرید و فروش شده است. وی تصریح کرد: کنترل بازار سبب شد تا افرادی که در سال، بیش از سه بار معامله ملکی داشتند و به نوعی دلالی و سوداگری را به عنوان شغل انتخاب کرده بودند، از بازار مسکن خارج شوند و عملا صورت مساله دریافت مالیات از املاکی که بیش از سه بار معامله می‌شوند، تغییر کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها