بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۲ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 22 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

وزارت مسکن اراضی خود را به فروش برساند

کد خبر: 144 Print This Post
۰۳ آذر ۱۳۸۹ | ۰۹:۰۰

مجلس شورای اسلامی وزارت مسکن و شهرسازی را مکلف کرد اراضی شهری در اختیار خود را به صورت مزایده به فروش برساند.

مجلس شورای اسلامی وزارت مسکن و شهرسازی را مکلف کرد اراضی شهری در اختیار خود را به صورت مزایده به فروش برساند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی این موضوع را در قالب ماده ۱۵۶ مکرر (۵) تصویب کردند.

این ماده که با ۱۴۹ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع تصویب شد به این شرح است: به منظور تأمین منابع مالی لازم برای پرداخت معوض نصاب مالکانه اعم از موات و غیرموات و خرید اراضی مورد نیاز اجرای طرحهای مسکن به ویژه مسکن زوجهای جوان و قشرهای کم درآمد، وزارت مسکن و شهرسازی (سازمان ملی زمین و مسکن) مکلف است اراضی شهری در اختیار خود را به صورت مزایده به فروش برساند و وجوه حاصل را به حساب خزانه داری کل کشور به عنوان درآمد اختصاصی واریز کند تا در قالب بودجه سنواتی برای تحقق موارد مذکور به مصرف برسد. تبصره – اجرای طرحهای موضوع این ماده از طریق بخشهای خصوصی و تعاونی انجام می شود.

منبع: شاسا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها