بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۱ فروردین، ۱۳۹۷ | Wednesday, 21 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بازار کالاهای ساختمانی از ثبات نسبی برخوردار است

کد خبر: 9084 Print This Post
۲۵ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۶:۲۸
بازار کالاهای ساختمانی از ثبات نسبی برخوردار است

www.BanaNews.irرئیس اتحادیه مصالح فروشان گفت: بازار مصالح ساختمانی از ابتدای سال جاری نسبت به پایان سال ۱۳۸۹ دارای ثبات نسبی است و رشد قیمت معنا داری نداشته است .

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمد جعفر منتظری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : اکنون در آغاز سال ۱۳۹۰ بازار مصالح ساختمانی چندان شاهد تغییر نرخها نیست و آهن آلات و سیمان که اقلام عمده در بخش ساخت وساز محسوب می شوند ، زیر نظر دولت از ثبات نرخ برخوردارند .

وی یادآور شد : سال گذشته شاهد اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها بودیم و این امر قدری در قیمت مصالح بویژه آجر فشاری اثر گذار بود که قیمت آن از هر تن ۱۹ هزار تومان به ۳۲ تا ۳۳ هزار تومان رسید و امسال تاکنون تغییر نرخی در این زمینه نیست .

منتظری اضافه کرد : قیمت آجر در محل کارگاه های ساختمانی به حدود هرتن ۴۰ هزار تومان می رسد و بیش از این ارقام هم کشش ندارد .

به گفته رئیس اتحادیه مصالح فروشان ،مصرف آجر فشاری امروزه منسوخ شده و این کالا به تدریج از بازار حذف می شود و جایگزین های زیادی مانند بلوک های سیمانی ، پیش ساخته ،آجرهای صنعتی و ماشینی دارد .

وی اضافه کرد : مصرف فعلی آجر فشاری در حوزه مسکن روستایی است که در این بخش هم با عرضه اقلام جایگزین می توان از مصالح جدید بهره گرفت .

منتظری در خصوص سایر اقلام مصالح ساختمانی گفت : بخش مسکن هرگاه شاهد رونق دادوستد باشد ،رشد ساخت وساز را هم بدنبال خواهد داشت ، اما اکنون طرح مسکن مهر عمده تقاضای بازار را جذب می کند و در این طرح استفاده از ساخت وساز صنعتی نیز پیش بینی شده و سایر اقلام تغییر قیمت محسوسی نداشته اند .

وی در ارتباط با اثرگذاری طرح هدفمند سازی یارانه ها بر روند تولیدات مصالح ساختمانی اظهار داشت : این طرح یکی از نتایج مثبتی که دارد مانع از تداوم فعالیت واحدهایی خواهد شد که مصرف زیاد انرژی دارند و اکنون تولیدات با مصرف مناسب انرژی بهینه سازی می شوند .

وزارت مسکن وشهرسازی در چارچوب طرح مهر قرار است تا پایان نیمه نخست امسال در مجموع ۹۳۷ هزار واحد مسکونی در سطح شهرها تحویل متقاضیان واجد شرایط دهد و از سوی دیگر سهمیه امسال نیز با تخصیص اعتبارات لازم عملیاتی شود .

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها