بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تولید و استفاده از مصالح غیراستاندارد قانون گریزی است

کد خبر: 5466 Print This Post
۲۴ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۶:۴۴
تولید و استفاده از مصالح غیراستاندارد قانون گریزی است

رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ، تولید و استفاده از مصالح غیر استاندارد در ساخت و سازها را نوعی قانون گریزی دانست.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)دکتر سید محمود فاطمی عقدا در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی وزارت مسکن وشهرسازی با اشاره به اینکه براساس قانون و مقررات ملی ساختمان تولید و استفاده از مصالح غیر استاندارد ممنوع است، تصریح کرد: افرادی که چنین مصالحی را تولید یا در ساخت و ساز از آن استفاده می کنند در حقیقت قانون گریزی کرده اند.

وی مصالحی مانند شن و ماسه و بلوک های سیمانی را رکوردار تولید مصالح غیر استاندارد اعلام کرد و افزود: تیرماه ۸۷ آخرین مهلت برای تولید کنندگان مصالح ساختمانی برای انطباق محصول خود با استانداردها و دریافت تاییدیه های لازم بوده و هم اکنون با شرکت هایی که اقدام به تولید مصالح غیر استاندارد نمایند برخورد جدی صورت گیرد.

رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ادامه داد:در فرایند تولید ، وزارت صنایع و معادن در کنار موسسه استاندارد و در مرحله توزیع نیز وزارت بازرگانی مسئول نظارت بر روند تولید و توزیع مصالح استاندارد ساختمانی هستند.

دکتر فاطمی عقدا نظام مهندسی ساختمان را مسئول نظارت بر بکارگیری استفاده از مصالح استاندارد در ساخت و سازها دانست و اظهار داشت: مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن نیز به عنوان هماهنگ کننده در کنار دستگاه های یاد شده برای جلوگیری از تولید، توزیع و بکارگیری مصالح غیر استاندارد فعالیت می کند.

رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن خاطر نشان کرد : در مجموع اقدامات خوبی از سوی دستگاه های مرتبط برای جلوگیری از تولید، توزیع و بکارگیری مصالح غیر استاندارد طی سالهای گذشته صورت گرفته است.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها