بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

حذف آجر از ساختمان‌سازی شدنی نیست

کد خبر: 4613 Print This Post
۱۶ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۷:۲۶
حذف آجر از ساختمان‌سازی شدنی نیست

www.BanaNews.irرئیس اتحادیه فخاران (آجرپزان) گفت: حذف آجر از ساختمان‌سازی شدنی نیست و به جای سرمایه گذاری بر روی بتن سبک و استفاده از آن به جای آجر، دولت می تواند با اعطای وام به آجرپزها کیفیت این محصول را بالا ببرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از فارس، مرتضی منبع‌چی در پاسخ به این سؤال که آیا حذف آجر و بلوک در ساختمان‌سازی امکان‌پذیر است گفت: فصل زمستان فصلی نیست که این اتفاقات بخواهد رخ دهد چرا که حذف آجر در ساختمان‌سازی شدنی نیست.

وی افزود: سؤالی که بنده دارم این است که آیا حذف آجر و بلوک در ساختمان‌سازی شدنی است یعنی اینکه در ساختمان سازی به هیچ عنوان نیاز به این محصول نیست ،پس نتیجه می‌گیریم که حذف این محصول در ساختمان‌‌سازی واقعیت ندارد.

منبع‌چی گفت: پیش از این گفته می‌شد که نان سنتی قرار است از چرخه پخت‌وپز حذف شود آیا این اتفاق به وقوع پیوست چرا که نان سنتی بهتر از سایر نان‌ها به فروش می‌رسد.

وی با بیان اینکه بخش اصلی مسکن را آجر تأمین می‌کند، ادامه داد:‌حال اگر این موضوع که گفته می شود آجر و بلوک در ساختمان‌سازی حذف شود از همین‌ امروز رخ دهد آیا می‌توان ۷ هزار کارخانه آجرپزی را در یک لحظه تعطیل کرد.

*در خصوص حذف آجر بازار تصمیم می گیرد

منبع‌چی خاطرنشان کرد: حرف اول را در اقتصاد بازار می‌زند بنابراین باید بازار بگوید که این آجر در ساختمان‌سازی باشد یا اینکه باید حذف شود.

رئیس اتحادیه فخازان در پاسخ به این سؤال که گفته شده است که به جای آجر و بلوک باید از انواع بتن سبک استفاده شود، گفت: اگر بخواهیم از همین امروز کارخانه بتن سبک راه‌‌اندازی کنیم‌ باید ۳۰ تا ۴۰ میلیارد تومان برای هر کاخانه هزینه شود پس آیا بهتر نیست به جای این کار، به هر کارخانه‌ آجرپزی ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان وام پرداخت شود تا بهترین نوع آجر تولید شود.

منبع‌چی افزود: در حال حاضر ۴۰ درصد کارخانه‌های آجرپزی تهران که از سوخت مازوت استفاده می‌کنند تعطیل هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها