بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۱ فروردین، ۱۳۹۷ | Wednesday, 21 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ایران، دومین تولیدکننده آهن اسفنجی

کد خبر: 44069 Print This Post
۰۵ خرداد ۱۳۹۲ | ۰۶:۲۲
ایران، دومین تولیدکننده آهن اسفنجی

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان با اشاره به اینکه اجرای طرح‌های صنایع فولادی، منطقه اردکان یزد را به قطب سوم فولاد تبدیل می‌کند، گفت: برای توسعه این منطقه، طرح احداث نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی برق با ۲۶۵ میلیون دلار سرمایه‌گذاری در حال اجرا است که هم‌اکنون حدود ۱۵ درصد پیشرفت دارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) اسدالله فرشاد در نشستی خبری افزود: علاوه بر این احداث دو واحد ۵۰۰ هزار تنی کارخانه تولید نورد و نیز افزایش ظرفیت تولید کارخانه گندله‌سازی تا چهار میلیون تن، جزو برنامه‌های توسعه‌ای این منطقه به شمار می‌رود. وی گفت: اجرای طرح‌های تولید فولاد و نورد در نزدیکی کارخانه‌های گندله‌سازی و آهن اسفنجی، باعث صرفه‌جویی قابل ملاحظه اقتصادی در حوزه‌هایی مانند انرژی و حمل ‌و نقل می‌شود. فرشاد افزود: در اجرای طرح‌های یاد شده بیش از ۶۰ درصد تجهیزات، داخلی بوده و اغلب نیز از دانش مهندسان ایرانی بهره برده شده است. مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان افزود: ایران بزرگ‌ترین تولیدکننده آهن اسفنجی در دنیا از نظر کمیت و کیفیت محسوب می‌شود. البته این ویژگی به خاطر پایه گازسوز بودن تولید این محصول بوده و میزان تولید فعلی آن ۱۵ میلیون تن است. هندوستان از نظر تولید بیش از ۲۲ میلیون تن از ایران جلوتر است، اما آنها برای تولید این محصول از شیوه زغال استفاده می‌کنند، در حالی که ایران از گاز استفاده می‌کند که سهم کمتری در آلایندگی محیط زیست دارد. همچنین کریم پولادوند، مدیر شرکت گندله‌سازی اردکان با بیان اینکه این واحد صنعتی با ظرفیت ۴/۳میلیون تن راه‌اندازی شده است، گفت: کارخانه در سال گذشته بیش از ظرفیت اسمی تولید داشت و برای امسال هم پیش‌بینی می‌شود ۲۰۰ هزار تن بیش از ظرفیت تولید داشته باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها