بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 25 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

باز هم افزایش قیمت مصالح‌ساختمانی

کد خبر: 40335 Print This Post
۲۳ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۷:۱۴
باز هم افزایش قیمت مصالح‌ساختمانی

http://www.bananews.irدر حال حاضر نوسان قیمت‌ها در بخش مصالح ساختمانی موجب شده است که هزینه ساخت‌و‌ساز در شهر تهران با افزایش بیشتری مواجه شود.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در ماه‌های اخیر افزایش قیمت مصالح ساختمانی منجر به این شد که هزینه ساخت‌‌وساز افزایش پیدا کند و برخی از مالکان در بافت‌های فرسوده توان مالی کمتری برای ساخت‌و‌ساز داشته باشند؛ به همین جهت بازار مشارکت در ساخت رونق بیشتری پیدا کرده است.
در حال حاضر ساخت یک آپارتمان ۵ واحدی در زمینی به متراژ ۲۱۰ مترمربع در منطقه متوسط در شهر تهران حدود یک میلیارد تومان هزینه به دنبال دارد که برای مالکان بافت فرسوده، رقم بسیار بالایی محسوب می‌شود؛ بنابراین مالکان به دنبال این هستند که سازنده‌ای با شرایط مناسب‌تر پیدا کنند.
بر این اساس برخی از سازندگان به دلیل سود بالای آپارتمان‌سازی، حتی رقم ودیعه مالکان خانه‌های کلنگی را هم می‌پردازند تا مالکان در طول مدت ساخت در واحد دیگری ساکن شوند.
در واقع افزایش هزینه‌ها در این بخش موجب شده است که برخی از سازندگان با سودهای کلانی مواجه شوند و بخشی از سازندگان خرد هم به دلیل افزایش قیمت مصالح ساختمانی از بازار خارج شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها