بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ خرداد، ۱۳۹۷ | Saturday, 26 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

عضو کمیسیون عمران: افزایش قیمت مصالح ساختمانی نباید از جیب مردم پرداخت شود

کد خبر: 39288 Print This Post
۰۲ بهمن ۱۳۹۱ | ۱۲:۱۸
عضو کمیسیون عمران: افزایش قیمت مصالح ساختمانی نباید از جیب مردم پرداخت شود

http://www.bananews.ir/ عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه نباید افزایش قیمت مصالح ساختمانی از جیب مردم پرداخت شود گفت: باید در مورد افزایش قیمت واحدهای مسکن مهر به مردم پاسخگو بود و این رشد قیمت را از طریق اعطای تسهیلات جبران کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علیرضا خسروی اظهار داشت: اشکال موجود در بخش صنعت و ساختمان این است که هنوز به شکل عملیاتی مشخص نیست که چند درصد قیمت تمام شده مسکن متاثر از مصالح ساختمانی مختلف است و افزایش قیمت هر یک از این مصالح تا چه اندازه بر قیمت مسکن تاثیر می گذارد.

نماینده مردم سمنان و مهدی شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: در ماههای اخیر افزایش قیمت مصالح ساختمانی بر قیمت تمام شده واحدهای مسکن مهر تاثیر گذاشته است و پیمانکاران نیز متحمل افزایش قیمت ها شده‌اند.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر مردم که با انجام هزینه‌ای اقدام به خریداری مسکن مهر کرده‌اند، نباید افزایش قیمت مصالح ساختمانی را از جیب خود پرداخت کنند و باید دولت این رشد قیمت را از طریق اعطای تسهیلات جبران کند.

خسروی با اشاره به اینکه ساختمان سازی در ایران هنوز شکل نیمه صنعتی نیز نیافته است، گفت: زمانی می توانیم به صورت قطعی قیمت مسکن مهر را مشخص کنیم که در پروسه صنعتی سازی ساختمان به مفهوم واقعی آن وارد شویم و این در حالی است که در بحث صنعتی سازی ساختمان در حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد وارد شده ایم.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان گفت: اگر در صنعتی سازی ساختمان به صورت کامل و تمام و کمال وارد شویم و قراردادهایی که منعقد می شود شکل واقعی داشته باشد، هیچ نوسانی در قیمت مسکن و بروز نمی کند و این از جمله مسائلی است که در مسکن مهر مغفول مانده است 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها