بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۶ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Thursday, 26 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ارائه گزارش آثار هدفمندی یارانه‌ها بر صنعت آجرپزی به وزارت صنایع

کد خبر: 3738 Print This Post
۰۲ بهمن ۱۳۸۹ | ۱۰:۱۱
ارائه گزارش آثار هدفمندی یارانه‌ها بر صنعت آجرپزی به وزارت صنایع

رئیس اتحادیه فخاران (آجرپزان) استان تهران گفت: گزارش آثار هدفمندی یارانه‌ها بر صنعت آجرپزی به وزارت صنایع ارائه شد.www.BanaNews.ir

مرتضی منبع‌چی افزود: کارخانه‌های آجرپزی که با سیستم گاز اقدام به تولید می‌کنند مشکلی ندارند و در حال تولید هستند، اما کارخانه‌هایی که با مازوت کار می‌کنند چون قیمت آن ۲۱ برابر افزایش یافته است و توان خرید ندارند کوره‌های آنها تعطیل شده و کار نمی کنند.

به گزارش بنانیوز به نقل از فارس ،منبع چی ادامه داد: در استان تهران ۲۱۰ کارخانه تولیدکننده آجر فعال داریم که حدود ۶۰ تا ۷۰ کارخانه‌ای که مازوت‌سوز هستند و هر کدام ۵۰ کارگر دارند، کار نمی‌کنند و تعطیل هستند.

منبع‌چی در پاسخ به این سؤال که آیا برای این موضوع اتحادیه اقدامی انجام داده است، گفت: از روز اول با استانداری، وزارت بازرگانی و صنایع جلسه گذاشتیم و مشکلات را بازگو کردیم و معتقد هستیم که آنها باید به فکر چاره باشند چرا که از دست ما کاری بر نمی‌آید.

وی ادامه داد: سه ماه قبل طرحی به سازمان صنایع و معادن فرستادم که در آن طرح تأثیر هدفمند کردن قیمت انرژی بر صنعت آجر را بازگو کردم اما احتمالا آن طرح یا مطالعه نشد و یا اگر مطالعه کردند حتما گفتند که اگر اجرا شود هیچ مشکلی پیش نمی‌آید.

* قیمت آجر سال ۹۰ باید تغییر کند

منبع‌چی با بیان اینکه هنوز مسئله مازوت برای کارخانه‌های آجرپزی کل کشور حل نشده است، تأکید کرد: قیمت مصوب هر تن آجر درب کارخانه ۳۲ هزار تومان است که ۳ درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز به آن اضافه می‌شود.

وی ادامه داد: این قیمت تا پایان سال جاری مورد پذیرش ما بوده است و بعد از سال جاری یعنی در سال ۹۰ دولت باید بر روی این قیمت تجدیدنظر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها