بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کاهش نرخ و رکود معاملات آهن در بازار داخل

کد خبر: 3657 Print This Post
۰۲ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۷:۰۷
کاهش نرخ و رکود معاملات آهن در بازار داخل

www.BanaNews.irبرخلاف روند صعودی نرخ‌ها در بازارهای جهانی، به علت سیاست کنترلی از سوی دولت، قیمت مقاطع و شمش فولاد در بازار داخلی با کاهش اندکی روبه‌رو شد.

در مبادلات هفته پایانی دی‌ماه سال جاری، میلگرد عرضه شده در بازار تهران با افت اندک ۱۰ تا ۲۰ تومانی در هر کیلو روبه‌رو شد؛ به گونه‌ای که به ۸۴۰ تا ۸۳۵ تومان رسید.در این مدت، تیرآهن نیز کاهش نسبی قیمت‌ها را در بازار تهران تجربه کرد؛ به گونه‌ای که این افت بین ۲۰۰ تومان تا ۴ هزار تومان در هرشاخه در نوسان بود. به‌رغم رشد نرخ قراضه و شمش فولاد در بازارهای جهانی، شمش فولاد در بازار داخل روند باثباتی را تجربه کرد. به پیش‌بینی فعالان بازار، در صورت آزادسازی قیمت‌ها از سوی دولت در بورس کالا، نرخ آهن‌آلات در بازار داخل به تبعیت از رشد قیمت‌های جهانی، با روند رو به رشد مواجه خواهد شد.

شنبه و تثبیت قیمت آهن‌آلات

در مبادلات روز شنبه ۲۵ دی‌ماه سال جاری، نرخ محصولات فولادی بخش خصوصی از ثبات برخوردار بود. در این مدت، علاوه بر قیمت مقاطع، نرخ شمش فولاد نیز ثابت بود.قیمت میلگرد در بازار تهران نیز در اغلب موارد ثابت بود و تنها میلگرد ۱۴ آذربایجان با ۵ تومان کاهش همراه بود. همچنین در میان تیرآهن‌ها، قیمت سایزهای ۲۷و۲۴ ثابت بود، اما تیرآهن‌های سایزهای ۱۸ و ۱۴ با ۵ هزار تومان در هر شاخه و تیرآهن‌های سایز ۲۲ ، ۲۰ و ۱۶ نیز با ۳ هزار تومان رشد نرخ مواجه شدند.

ثبات نسبی قیمت‌ها در روز یکشنبه

در معاملات روز یکشنبه هفته گذشته نرخ آهن‌آلات در بازار تهران از ثبات نسبی برخوردار بود؛ به گونه‌ای که اغلب سایزهای میلگرد و تیرآهن عرضه شده در بازار تهران بدون تغییر قیمت مورد مبادله قرار گرفت.در این روز، نرخ محصولات فولادی از سوی بخش خصوصی نوسان داشت؛ به گونه‌ای که میلگرد کاهش قیمت داشت، اما نبشی تولید داخل از رشد نرخ برخوردار بود. شمش فولاد بخش خصوصی نیز در این مدت بدون تغییر نرخ در بازار غیررسمی عرضه شد.

دوشنبه و تداوم نوسان قیمت‌ها

طی معاملات روزدوشنبه ۲۷ دی ماه سال جاری، تیرآهن کاهش قیمت داشت، اما میلگرد از ثبات نسبی برخوردار بود. در این مدت، محصولات برخی از خصوصی‌ها نیز از نوسان قیمت برخوردار بود، اما در این روز نبشی و شمش تولید داخل بدون تغییر در بازار غیررسمی مورد مبادله قرار گرفت.

حرکت معکوس قیمت میلگرد و تیرآهن

در معاملات سه شنبه ۲۸ دی ماه سال‌جاری میلگرد از کاهش نرخ و تیرآهن از افزایش نرخ برخوردار بود. در این مدت، قیمت محصولات فولادسازان خصوصی ثابت بود، به گونه‌ای که میلگرد، نبشی و شمش فولاد تولید داخل بدون تغییر قیمت در بازار غیررسمی عرضه شد.

پایان هفته با ثبات قیمت‌ها

در معاملات روز چهارشنبه هفته گذشته نرخ آهن‌آلات در بازار تهران از ثبات نسبت به روز ماقبل از آن برخوردار بود. در این مدت، مقاطع فولادی بخش خصوصی نیز بدون نوسان قیمت در بازار غیررسمی عرضه شد. همچنین در این روز، شمش فولاد تولید داخل ثبات قیمت را در بازار غیررسمی تجربه کرد.

 

دنیای اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها