بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 23 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

پیشنهاد جدید آجرپزها برای قیمت آجر

کد خبر: 2481 Print This Post
۱۵ دی ۱۳۸۹ | ۰۶:۴۲
پیشنهاد جدید آجرپزها برای قیمت آجر

www.BanaNews.irقیمت هر تن آجر بدون سود، ۳۸۵۰۰ تومان شود

به فاصله چند هفته از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، برخی تولید‌کنندگان مصالح ساختمانی که برای تولید محصول نهایی خود به شدت به حامل‌های انرژی وابسته هستند برای جبران افزایش هزینه‌های خود پیشنهاد افزایش قیمت را براساس آنچه که به تعبیرآنها «آنالیز قیمتی با رویکرد هدفمندی» نامیده شده، به وزارت بازرگانی ارائه کرده‌اند.

به گزارش بنانیوز به نقل از دنیای اقتصاد از میان مصالح ساختمانی، آجر از جمله مصالحی است که میزان انرژی‌بری تولید آن در قیاس با سایر مصالح بیشتر است، به طوری که سهم سوخت در قیمت تمام‌شده آن زیاد است به همین خاطر آجر جزو اولین مصالحی است که تولیدکنندگانش خواستار افزایش قیمت شده‌اند.

مرتضی منبع چی، رییس اتحادیه صنف فخاران استان تهران در تشریح جزئیات قیمت‌های پیشنهادی تولید آجر به دنیای‌اقتصاد گفت: با توجه به اینکه در حدود دو سال است که قیمت تمام شده آجر ثابت مانده است وبا در نظرگرفتن اینکه حذف حامل‌های انرژی در تعیین قیمت تمام شده آجر موثر است ازاین رو اتحادیه به وزارت بازرگانی پیشنهاد داده است که قیمت هر تن آجر فشاری که با سوخت گاز تولید می‌شود به ۳۸ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش پیدا کند.

وی اظهار داشت: این درحالی است که قیمت آجری که با سوخت مازوت تولید شود نیز باید به ۴۳ هزار تومان افزایش پیدا کند. به گفته وی این قیمت‌های پیشنهادی بدون اعمال سود تولیدکننده و کارفرما محاسبه شده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها