بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ اسفند، ۱۳۹۶ | Saturday, 24 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بتن جدید و ارزان وارد بازارشد

کد خبر: 2281 Print This Post
۱۳ دی ۱۳۸۹ | ۰۷:۱۹
بتن جدید و ارزان وارد بازارشد

www.BanaNews.irاگر قرار باشد تا ۵ سال آینده ۵ میلیون واحد مسکونی به مرحله تولید برسد دراین صورت به ۱۵۰ میلیون متر‌مکعب مصالح پرکننده نیاز خواهد بود که برای این منظور لازم است به کارگیری بتن‌های سبک ترویج شود.

به گزارش بنانیوز به نقل از دنیای‌اقتصاد، یک تولیدکننده بتن با اعلام این مطلب در جمع خبرنگاران گفت: درحال حاضر ضرورت استفاده از بتن سبک موضوعیت زیادی پیدا کرده است.

مرضیه ابراهیمی تاکید کرد: در این بین شرکت نانوفناوری ذرات اولین کارگاه تولید بتن سبک با فناوری نانو را تحت عنوان لیتوپور با ظرفیت ۵۰ متر‌مکعب در روز راه‌اندازی کرده است. ابراهیمی توجیه اقتصادی و عایق صدا وگرما را به عنوان مزایای اصلی این بتن در مقایسه با نمونه‌های مشابه دانست و گفت: قیمت بتن لیتوپور حدود ۱۵ الی ۲۰ درصد نسبت به سایر بتن‌ها کمتر است.

وی افزود: علاوه براین یکی از مهم‌ترین مزایای این سیستم سرعت بالای اجرای آن است که به این مزیت باید عایق بودن در مقابل گرما، سرما و صدا را باید افزود که همه این محاسن به دلیل پایین بودن وزن آن است. وی با اشاره به کاربردهای لیتوپور در ساختمان گفت: این صنعت در ساخت‌وسازها می‌تواند به صورت بلوک‌های غیرباربر سبک پیش ساخته و دیوارهای درجا تا ارتفاع ۳ متر مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها