بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ماشین‌آلات راهسازی و معدنی مشمول استاندارد اجباری شدند

کد خبر: 21664 Print This Post
۲۴ آذر ۱۳۹۰ | ۰۷:۳۰
ماشین‌آلات راهسازی و معدنی مشمول استاندارد اجباری شدند

http://www.bananews.ir/معاون سازمان ملی استاندارد ایران از اجباری شدن استاندارد خودروهای عمرانی، ‌راهسازی و معدنی در کشور خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) بهادر کاظمی – معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: اگرچه پیش از این استاندارد ماشین‌آلات معدنی و راهسازی تدوین شده بود، اما این استانداردها اجباری نبود.

وی با بیان این‌که با توجه به قانون ارتقای کیفیت محصولات داخلی، اجباری شدن استاندارد این خودروها نیز در دستور کار قرار گرفت، خاطرنشان کرد: از حدود سه ماه پیش ماشین‌آلات راهسازی و معدنی با ۲۴ استاندارد ملی مشمول استاندارد اجباری شدند.

کاظمی ادامه داد: ‌به این ترتیب پس از این استانداردهای اجباری این خودروها توسط شرکت‌ بازرسی و کیفیت استاندار و کارشناسان سازمان ملی استاندارد تحت نظارت و کنترل قرار خواهد گرفت.

وی افزود:‌ ۲۴ استاندارد ملی تدوین شده برای ماشین‌آلات راهسازی و معدنی بیشتر عملکردی و مربوط به مشخصات فنی این ماشین‌آلات است.

او با بیان این‌که استاندارد اجباری این ماشین‌آلات به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ شده است، تصریح کرد: با توجه به آن‌که بیشتر ماشین‌آلات راهسازی و معدنی کشور وارداتی است، با کنترل صورت گرفته در مبادی گمرکی از ورود ماشین‌آلات فاقد این استانداردها جلوگیری خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها