بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۷ خرداد، ۱۳۹۷ | Monday, 28 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سیمان واحدهای تولیدی بدون مجوز استاندارد عرضه نمی شود

کد خبر: 21624 Print This Post
۲۳ آذر ۱۳۹۰ | ۱۰:۵۱
سیمان واحدهای تولیدی بدون مجوز استاندارد عرضه نمی شود

http://www.bananews.ir/مدیرعامل سیمان شهرکرد (وابسته به بنیاد مسکن ) گفت : سیمان واحد های تولیدی کشور در این بخش بدون تاییدیه کیفی از سوی سازمان ملی استاندارد و تحقیقات صنعتی قابلیت عرضه ندارد .

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سید باقر امینی دهکردی  روز چهارشنبه در گفت وگو با  ایرنا اظهار داشت : طرح دیدگاه های شخصی و بدون تحقیق و بررسی در ارتباط با وضعیت سیمان کشور ، نمی تواند از پشتوانه لازم برخوردار باشد .

رئیس هیات مدیره انجمن تولید کنندگان مواد شیمیایی صنعت ساختمان روز سه شنبه گفته بود ، بررسیها نشان می دهد با وجودی که کیفیت ۷۰ درصد سیمان تولیدی کشور زیر سوال است، مقامات مسوول نسبت به این موضوع دل نگرانی ندارند .

به گفته ‘ ابوالحسن رامین فر ‘ ، امروز از درون یک پاکت سیمان با نشان استاندارد ، می توان مقاومتهای متفاوت را استخراج کرد که این پیامد خطرناکی برای ساخت وساز مسکن در کشور به دنبال دارد .

امینی دهکردی افزود : انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان به شکل تصادفی و بدون هماهنگی از خطوط تولیدی کارخانه های سیمان نمونه گیری می کنند و نسبت به روند تولیدحساسیت لازم را دارند.

رامین فر به ایرنا گفته بود ، واحد های تولید کننده سیمان پس از اخذ نشان استاندارد ، دیگر نگران روند تولید نیستند و دستگاه نظارتی که کنترل مستمر بر خط تولید این واحد ها داشته باشد ، نداریم.

مدیرعامل سیمان شهرکرد اضافه کرد :کیفیت استاندارد سیمان ایران ، در بین کشورهای وارد کننده این مصالح ساختمانی نیز شاخص است و بخشی از تولیدات کشورمان در این بخش به کشورهای مختلف از جمله همسایگان صادر می شود .

امینی دهکردی تاکید کرد : تمامی کارخانه های سیمان ایران حداقل های لازم ار نظر کیفی را دارند و در پاره ای از اقلام تولیدی کیفیت بالاتر از استاندارد را هم به بازار عرضه می کنند .

وی ظرفیت سالانه کارخانه سیمان شهرکرد را یک میلیون تن ذکر کرد و گفت : سال گذشته بیش از ظرفیت اسمی تولید صورت گرفت و به رقم یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن سیمان در مجموع اقلام مختلف دست یافتیم .

امینی دهکردی از تولید ۹۴۵ هزار تن مجموع انواع سیمان در این واحد صنعتی طی هشت ماهه نخست سال جاری خبر داد و افزود : طی این دوره ۲۲۶ هزار تن از سیمان شهرکرد به کشورهای مختلف صادر شد .

کارخانه سیمان شهرکرد در ۳۵ کیلومتری این شهر واقع شده و در سال ۱۳۸۷ به بهره برداری رسید و اکنون هفت نوع سیمان را به بازار مصرف عرضه می کند که برای ‘ تیپ ۳ ‘ تنها واحد دارای نشان استاندارد است که تولیدات آن هم به بازار عرضه می شود .

پیش از این رییس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان ،ارزش صادرات سیمان کشور در نیمه نخست سال جاری را بیش از ۳۴۱ میلیون دلار ذکر کرد .

‘سید محمد اتابک’میانگین قیمت سیمان صادراتی کشور را ۶۵ دلار ذکر کرده بود و گفت: در نیمه نخست امسال پنج میلیون و ۲۵۸ هزار تن سیمان و کلینکر به خارج از کشور صادر شد که این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۸۹ رشد ۱۴درصدی را نشان می دهد.

طی سالهای ۸۹-۱۳۸۸ به ترتیب بالغ بر ۵٫۵ میلیون تن و ۶٫ ۸ میلیون تن سیمان از کشور صادر شد و انتظار می رود این رقم امسال به ۱۰ میلیون تن برسد .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها