بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

وضعیت اسف بار استانداردسازی مصالح نوین در ایران

کد خبر: 20515 Print This Post
۲۹ آبان ۱۳۹۰ | ۰۹:۲۰
وضعیت اسف بار استانداردسازی مصالح نوین در ایران

http://www.bananews.ir/رییس کمیسیون عمران شورای شهر گفت: معماری و بومی‌سازی در پروژه‌های ما دخیل است، ولی از لحاظ استانداردسازی مصالح نوین عقب هستیم که باید در این زمینه تلاش بیشتری کنیم.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مصطفی بهبهانی در اولین همایش فناوری‌های نوین ساختمانی در اتاق بازرگانی اصفهان اظهار کرد: لازم است تا با استفاده از تکنولوژی نوین، در روشهای سنتی و ساخت و ساز رایج، تغییراتی ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه هر تغییری در ابتدای امر با مسایل و ممانعت‌هایی روبه‌رو است، افزود: برخی تکنولوژی‌ها و فناوری‌های نوین در ابتدا به نظر گران و کم تقاضا به نظر می‌رسد، ولی همواره با روش‌های تشویقی و الزام آور می‌توان مشکل را حل کرد.

رییس سازمان نظام مهندسی اصفهان تصریح کرد: وزن زیاد مصالح، کارگران غیر فنی و غیر تخصصی، زمان طولانی اجرای کار، نظارت کمتر بر کیفیت کار، حیف و میل مصالح، خواباندن سرمایه و … از جمله معایب روش‌های سنتی و قدیمی ساخت و ساز است.

وی اضافه کرد: در روش عادی نوین، مقاومت مصالح بیشتر شده و وزن مصالح کمتر می‌شود، سرعت عمل بالاتر رفته و رعایت اصول ساختمان سازی نیز بیشتر مد نظر است.

بهبهانی با بیان اینکه فرهنگ ما در ساخت و سازها با دنیا متفاوت است، گفت: معماری و بومی‌سازی در پروژه‌های ما دخیل است، ولی از لحاظ استانداردسازی مصالح نوین عقب هستیم که باید در این زمینه تلاش بیشتری کنیم.

به گفته وی، آشنایی مردم با سازندگان مصالح و نوع مصارف و فرهنگ سازی استفاده از فناوری‌های نوین باعث می‌شود تا حجم تولید بالا رفته و قیمت تمام شده پایین بیاید، ولی در حال حاضر به دلیل استفاده از روش‌های سنتی وزن مرده ساختمان در کشور ما بیش از دنیا است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها