بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۳ بهمن، ۱۳۹۶ | Tuesday, 23 January , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

صنعت بتن ایران می تواند صنعت برتر دنیا باشد

کد خبر: 1907 Print This Post
۰۷ دی ۱۳۸۹ | ۰۷:۳۱
صنعت بتن ایران می تواند صنعت برتر دنیا باشد

www.bananews.irرئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن با بیان اینکه از ۸۸ فن‌آوری نوینی که در مرکز تحقیقات ساختمان مسکن مورد تایید قرارگرفته در ۶۰ درصد آن بتن نقش اساسی دارد گفت: صنعت بتن ایران می تواند صنعت برتر دنیا باشد.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس، محمود فاطمی‌عقدا در دوازدهمین همایش سالیانه بتن و زلزله افزود: دست‌اندرکاران و برنامه‌ریزان این بخش باید تلاش کنند تا بتوانیم به هدف افق چشم انداز در صنعت بتن دست پیدا کنیم بنابراین لازم است در رویکرد جدید سرعت را مدنظر قرار دهیم.

وی خاطر نشان کرد: آنچه که نیاز امروز جامعه است و همه متخصصان بر آن اتفاق نظر دارند گسترش صنعتی‌سازی به عنوان یکی از راه‌های توسعه‌ی پایدار است.

وی با اشاره به برگزاری این همایش در سالروز زلزله بم تصریح کرد: درباره بتن و نقش آن در صنعت ساختمان مطالعات بسیار زیادی در کشور انجام شده و پیشرفت خوبی نیز حاصل شده است.

رییس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ادامه داد: حجم انبوهی از واحدهای مسکونی با استفاده از فن‌آوری‌های نوین و سیستم‌های جدید ساختمانی در سطح کشور در حال ساخت است.

به گفته وی، مطالعه درباره بالا رفتن عمر مفید ساختمان‌ها، استفاده از فضای مفید، بهینه‌سازی مصرف انرژی و تطبیق بیشتر با محیط زیست از جمله کارهایی است که در این حوزه انجام شده است.

وی با اشاره به برگزیده شدن موسسه بین‌المللی بتن ایران(ACI) تصریح کرد: این امر نشان از آن دارد که صنعت بتن ایران می‌تواند در دنیا برتر باشد.

معاون وزیر مسکن وشهرسازی گفت:‌ برای توسعه صنعتی‌سازی در کشور باید توسعه‌ و معرفی فن‌آوری‌های نوین بتنی، افزایش نرخ ساختمان‌های بتنی و ‌کاهش وزن سازه‌ها به منظور سبک‌سازی صورت بگیرد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها