بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 20 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اتلاف ۳۰ درصدی سیمان در پروژه های عمرانی

کد خبر: 18145 Print This Post
۰۴ مهر ۱۳۹۰ | ۱۰:۳۰
اتلاف ۳۰ درصدی سیمان در پروژه های عمرانی

http://www.bananews.ir/دبیر نهمین همایش روز بتن گفت : حدود ۳۰ درصد سیمان تولیدی در پروژه های ساخت وساز کشور به هدر می رود که این امر ضمن اتلاف سرمایه ملی ،نگران کننده است .

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی انجمن بتن ایران ، ‘هرمز فامیلی’ معتقداست: ضعف دانش بتن در پروژه ها عامل اصلی اتلاف سیمان و بتن می شود و درعین حال مصرف بالای انرژی برای تولید سیمان بر میزان آلایندگی در کشور می افزاید.

وی افزود: بتن در کشورهای پیشرفته به عنوان بهترین مصالح ساختمانی مورد بهره برداری قرار می گیرد ، اما در کشورهای درحال توسعه چندان به این مهم توجه نمی شود .

فامیلی اضافه کرد: طی سال های اخیر برپایی نشست های تخصصی و علمی نقش به سزایی درارتقای دانش اهل حرفه و مردم در این زمینه داشته و انجمن بتن ایران همه ساله با برپایی گردهمایی علمی، تلاش می کند تا مهندسین با علم و دانش روز در این بخش آشنا و موجبات تبادل علمی صورت گیرد .

وی از برپایی همایش روز بتن و سومین کنفرانس ملی بتن در روز ۱۶ و ۱۷ مهرماه سال جاری در تهران خبر داد و گفت : در این همایش طرحهای برتر بتنی کشور معرفی و تجلیل از یک شخصیت برتر بتن نیز پیش بینی شده است .

فامیلی از برپایی نمایشگاه و نیز کارگاه های تخصصی در حاشیه همایش مذکور به عنوان دیگر برنامه های طراحی شده نام برد که در مرکز همایش های دانشگاه شهید بهشتی قرار است برگزار شود .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها