بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

افزایش پلکانی قیمت آهن‌آلات

کد خبر: 18033 Print This Post
۰۳ مهر ۱۳۹۰ | ۰۷:۵۶
افزایش پلکانی قیمت آهن‌آلات

http://www.bananews.ir/اگرچه معاملات بازار آهن هفته گذشته را با کاهش قیمت آغاز کرد و تا اواسط هفته ثابت بود، اما به یک باره روند بازار تغییر کرد و قیمت‌ها افزایشی شد، به طوری که میانگین قیمت‌ها از ابتدای هفته تا پایان هفته از ۹۳۰ به ۹۴۰ تومان رسید. تیرآهن هم به همین صورت بود، به طوری که سایز ۱۸ تیرآهن از ۳۰۰ هزار تومان در هر شاخه به ۲۹۸ هزار تومان کاهش یافت، اما دوباره با رشد قیمت روبه‌رو شده و ۳۰۰ هزار تومانی شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) رشد قیمت ورق در روز دوشنبه در بورس و گذشتن نرخ آن از مرز ۹۰۰ تومان اثرات روانی زیادی در بازار داشت و این موضوع به بازار ورق نیز تسری پیدا کرد، در نتیجه قیمت میلگرد و تیرآهن نیز افزایشی شد. البته با توجه به تعطیلی شنبه و آغاز معاملات با روز یکشنبه و معاملات بورس برخی پیش‌بینی می‌کنند قیمت‌ها در بورس دوباره افزایشی شود و از این رو برخی از معامله گران شروع به خرید و فروش کردند و این موضوع قیمت‌ها را در پایان هفته افزایشی کرد.

اما به نظر می‌رسد مهم‌ترین دلیل رشد قیمت مقاطع، افزایش قیمت ارز و اخبار و شایعاتی است که در خصوص یکسان‌سازی قیمت ارز و تاثیر آن بر نرخ محصولات وارداتی بیان شده و اظهارات رییس کل بانک مرکزی بر این موضوع شدیدا تاثیرگذار بوده است. در همین حال پیش‌بینی می‌شود در صورت مطرح شدن دوباره این طرح در اخبار این هفته نیز قیمت‌ها روند رو به رشدی را دنبال کند، اما این نوسان به نظر نمی‌رسد همانند هفته قبل در این هفته نیز زیاد باشد و ظاهرا روند آن اگر افزایشی هم باشد آرام خواهد بود، چرا که تقاضای موثری در بازار به صورتی که بازار را تحت‌‌تاثیر قرار دهد، به آن شدت، وجود ندارد. بر این اساس در معاملات هفته گذشته، قیمت‌ها در روز شنبه کاهش نیم درصدی را تجربه کرد و تیرآهن نیز از ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان در هر شاخه ارزان شد. روز یکشنبه نیز برخلاف افزایش قیمت‌ها در بورس، در بازار آزاد قیمت‌ها ارزان شد، فقط نرخ تیرآهن از ۱۰۰ تا ۵۰۰ تومان افزایش یافت.

از روز دوشنبه قیمت میلگرد تا نیم درصد رشد کرد و روز سه‌شنبه نیز نرخ‌ها تا نیم درصد افزایشی شد و در نهایت تیرآهن هم که افزایش قیمت را زودتر از میلگرد آغاز کرده بود، تا پایان هفته افزایش نرخ خود را ادامه داد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها