بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ خرداد، ۱۳۹۷ | Sunday, 27 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

حمایت یارانه ای از تولید کنندگان مصالح ساختمانی

کد خبر: 10633 Print This Post
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۴:۳۱
حمایت یارانه ای از تولید کنندگان مصالح ساختمانی

www.BanaNews.irدر حالی که بازار ساخت‌وساز با رونق مواجه شده و حجم مصرف مصالح‌ساختمانی نیز رو به افزایش است، اما برخی تولیدکنندگان مصالح از اینکه یارانه نقدی انرژی به آنها تعلق نگرفته گلایه دارند و خواستار حمایت یارانه‌ای از طرف دولت هستند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ، در حال حاضر دو مصالح ساختمانی پرمصرف شامل آهن و سیمان تحت کنترل قیمتی قرار دارد و دولت از طریق واردات یا حمایت ریالی از کارخانه‌های داخلی مانع افزایش قیمت آنها شده است. این در حالی است که در سایر گروه‌های کالایی ساختمان که مصرف آنها در ساخت‌وساز دست‌کمی از آهن و سیمان ندارد، تولیدکنندگان به دنبال دریافت یارانه نقدی هستند. در حال حاضر تولیدکنندگان آجر بیشترین نیاز را به یارانه آجر دارند. یک تولیدکننده مصالح ساختمانی در این باره معتقد است: در قانون هدفمندکردن یارانه‌ها، لازم است شوک‌های وارده به بازار کار بیشتر مورد توجه قرار گیرد و در این باره لازم است تا به اجرای کامل بسته‌های حمایتی که از سوی دولت برای عبور کارخانجات تولیدی از برنامه هدفمندکردن یارانه‌ها در نظر گرفته شده است توجه بیشتری شود. علی اصغر کیهانی، مدیر مجتمع تولیدی تحقیقاتی ایران‌‌فریمکو که در همایش روز کارگر سخنرانی کرده، افزود: حمایت از تولیدات داخلی که مقدمه ایجاد اشتغال و حفظ فرصت‌های شغلی جدید است در گرو داشتن برنامه‌ای جامع برای کنترل بازار داخلی است که ضرورت تدوین سند محکم و جامع برای کنترل واردات را ضروری می‌سازد.

به گزارش بنانیوز به نقل از دنیای‌اقتصاد، سال گذشته وزارت مسکن به دولت پیشنهاد کرده بود بخشی از یارانه نقدی را در اختیار بگیرد تا به تولیدکنند مصالح ساختمانی در قالب تسهیلات ارائه دهد، اما ستاد هدفمندی مصوب کرد کل تسهیلات یارانه‌ای بخش تولید از طریق وزارت صنایع پرداخت شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها